Aforti Holding chce przejść na rynek główny GPW pod koniec '18 lub początek '19

2018-04-05 13:22
publikacja
2018-04-05 13:22

Notowana na NewConnect Aforti Holding chce przejść na rynek główny pod koniec 2018 lub w pierwszym kwartale 2019 r. - poinformował prezes spółki Klaudiusz Sytek na konferencji. Dodał, że w tym roku Aforti Holding spodziewa się trzycyfrowych wzrostów przychodów i zysku, a także utrzymania dwucyfrowej dynamiki wzrostu ROE rdr.

"Wejście na rynek główny GPW jest związane ze spełnieniem wymogów formalnych. Wiele zależy także od tego jakie będą sentymenty rynku wobec branży finansowej. Do początku przyszłego roku oba te kryteria będą przez nas zbadane. Zakładamy jednak, że do końca tego roku lub do początku przyszłego przeniesiemy się na główny rynek"- powiedział Klaudiusz Sytek.

Dodał też, że spółka ma zamiar utrzymać wysoką dynamikę wzrostów.

"Pierwszy kwartał pokazał, że możemy rozwijać się w tempie trzycyfrowym rok do roku, zarówno jeśli chodzi o przychody, jak i zysk. Oczywiście przede wszystkim zależy nam, żeby przy tym nie stracić jakości i rozwijać się stabilnie i przewidywalnie, ale chcemy utrzymać dotychczasową dynamikę. (...)ROE powinniśmy utrzymać na poziomie dwucyfrowym, ale już raczej nie 42-procentowym. Powinniśmy utrzymać kilkanaście procent wzrostu ROE rdr" - dodał Sytek.

Prezes Aforti poinformował też, że spółka raczej nie planuje emisji akcji.

"Mamy ten komfort, że mamy dość dużą grupę inwestorów, którzy objęli nasze akcje i obligacje. Jeśli byłaby taka potrzeba i byłoby to jednym z kryteriów potrzebne do przeniesienia się na główny parkiet to zakładalibyśmy emisję akcji, ale stosunkowo niewielką. Mówiąc jako główny akcjonariusz, razem z siostrą (Kamila Sytek-Skonieczna posiada 6,46 proc. akcji Aforti Holding- PAP) nie zakładamy pod żadnym pozorem utraty kontroli nad grupą Aforti czy znaczącego rozwodnienia" - powiedział Klaudiusz Sytek.

Jak poinformowali przedstawiciel spółki strategia na lata 2018-2020 ma się opierać na trzech filarach: rozwoju na terenie Polski, ekspansji zagranicznej i upublicznieniu spółek zależnych.

"Na realizację strategii zakładamy nakłady inwestycyjne co najmniej 23 mln euro w ciągu 3 lat" - powiedział Paweł Opoka, dyrektor zarządzający sprzedażą Aforti.

W II lub III kwartale 2018 r. ma nastąpić upublicznienie Aforti Finance, spółki zajmującej się usługami finansowymi i pożyczkami pozabankowymi dla małych i średnich przedsiębiorców.

"Mamy już doradcę, który będzie odpowiedzialny za wprowadzenie akcji na NewConnect. Formalnie już spełniamy wymogi tego rynku"- powiedział prezes Aforti Holding.

Dodał, że grupa Aforti rozważa upublicznienie Aforti Exchange - internetowej platformy wymiany walut - na rynku zagranicznym. W kolejnych 2-3 latach Aforti Exchange zgodnie ze strategią ma się pojawić w 7 kolejnych europejskich krajach: W Czechach, na Węgrzech, w Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowinie, Albanii oraz Macedonii.

"Aforti Exchange zalicza się do fintechów. Jeździmy na światowe konferencje fintechowe i rozważamy, która ze światowych giełd byłaby najkorzystniejsza. Bierzemy pod uwagę NASDAQ, giełdę w Londynie i Hong Kongu. W tej kwestii polegamy na doradcy. Mamy jeszcze 3 lata na zbudowanie odpowiedniej wartości Aforti Exchange" - powiedział Sytek.

Aforti Holding to działająca od 2009 r. spółka oferująca usługi finansowe, takie jak finansowanie prowadzonej działalności, wymiana walut online, zarządzanie należnościami czy faktoringu. (PAP Biznes)

kat/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki