AILLERON S.A.: Zatwierdzenie przez Radę Nadzorczą kolejnego etapu ekspansji Spółki na rynku amerykańskim

2019-08-07 17:54
publikacja
2019-08-07 17:54
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 13 / 2019
Data sporządzenia: 2019-08-07
Skrócona nazwa emitenta
AILLERON S.A.
Temat
Zatwierdzenie przez Radę Nadzorczą kolejnego etapu ekspansji Spółki na rynku amerykańskim
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Ailleron SA z siedzibą w Krakowie („Spółka”) niniejszym informuje, że Rada Nadzorcza Spółki w dniu 6 sierpnia 2019 r. podjęła uchwałę zatwierdzającą kolejny etap ekspansji Spółki w obszarze Fintech i Enterprise Services na rynku amerykańskim.

Przyjęty plan rozwoju zakłada w szczególności czasowy pobyt biznesowy w Stanach Zjednoczonych Prezesa Zarządu Spółki, CEO – Rafała Stycznia wraz z zespołem doświadczonych sprzedawców. Bezpośrednie zaangażowanie Rafała Stycznia w realizację ekspansji na rynku amerykańskim uzasadnione jest globalną skalą i renomą klientów z USA, a w konsekwencji znaczącym wpływem na rozwój Ailleron na rynkach międzynarodowych w perspektywie najbliższych lat.

Ailleron już dzisiaj obsługuje klientów amerykańskich w obszarze Enterprise Services oraz w segmencie Fintech, m.in. wdrożenie LiveBank w Citibank do 16 krajów APAC i EMEA (ESPI nr 28/2017 z dnia 26.06.2017 r.).

W celu realizacji strategii rozwojowej na rynku USA struktura organizacyjna Grupy Ailleron została rozbudowana o dwie spółki z siedzibą w USA – Ailleron Global Inc. oraz Software Mind Inc. (ESPI nr 12/2018 z dnia 01.08.2018 r. i ESPI nr 13/2018 z dnia 02.08.2018 r.).

Decyzja o zwiększeniu zaangażowania i siły ekspansji Ailleron w Stanach Zjednoczonych podyktowana jest zarówno pozytywnymi referencjami w obecnie realizowanych projektach dla odbiorców z USA, jak i zainteresowaniem współpracą w dostawie produktów Fintech znanych instytucji finansowych z tego regionu.

Niezależnie od zaangażowania w rozwój działalności Spółki na rynku amerykańskim, Rafał Styczeń nadal będzie pełnił funkcję CEO Ailleron SA. Struktura zarządcza Grupy, w tym odpowiedzialność menedżerów za poszczególne segmenty działalności, pozostaje bez zmian.

Zarząd Spółki podaje powyższe informacje do wiadomości publicznej ze względu na fakt, iż w jego ocenie mają one znaczący wpływ na działalność i rozwój Spółki i Grupy Ailleron SA.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2019-08-07 Rafał Styczeń Prezes Zarządu
2019-08-07 Łukasz Juśkiewicz Członek Zarządu
Źródło:GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki