mBank będzie coraz większy

analityk Bankier.pl

Za miesiąc korporacyjny BRE i detaliczny MultiBank wejdą w skład mBanku. Dobiega końca historia znanych marek, które przez lata znaczyły krajobraz polskich ulic.

Zarząd BRE Banku zdecydował się na połączenie wszystkich trzech marek pod najsilniejszym brandem - mBanku. Plany ogłoszono już w połowie ubiegłego roku, jednak priorytetem dla BRE było uruchomienie nowego systemu transakcyjnego mBanku. Podczas czerwcowego debiutu oficjalnie ogłoszono, że mBank wchłonie pozostałe marki do końca tego roku.

Znana jest już oficjalna data - to 25 listopada 2013 roku. Od tego momentu marki BRE Bank i MultiBank przestaną istnieć. Zmienią się także logo banków i szyldy nad placówkami. Klienci jednak nadal będą mogli korzystać z obecnych produktów na dotychczasowych warunkach. Aby ułatwić identyfikację produktów i usług skierowanych do obecnych klientów MultiBanku, będą one oznaczone logo mBanku z dopiskiem "dawny MultiBank". Zmieni się także strona logowania do systemu transakcyjnego (na: www.mbank.pl/multi).

Zarząd podkreśla, że planowane zmiany mają w dużej mierze charakter wizerunkowy, a ich efektem ma być stworzenie kompleksowej oferty bankowej, dostępnej w jednym miejscu i pod wspólnym logo. Zmiana logotypu BRE Banku nie oznacza zmian modelu obsługi klientów korporacyjnych i bankowości prywatnej. Będą oni nadal korzystać z usług doradców w całej Polsce. Liczba placówek wzrośnie do 130, bo udostępnione zostaną także oddziały MultiBanku.

MultiBank pojawił się na naszym rynku w 2001 roku. Był to jeden z dwóch banków detalicznych uruchomionych przez BRE Bank. MultiBank miał być klasycznym bankiem z placówkami i ofertą dla klientów o średnich dochodach. Internetowy mBank był "mniejszym bratem", swego rodzaju eksperymentem, który początkowo kusił głównie darmowym kontem i wysokim oprocentowaniem depozytów.

Wchłonięcie marek BRE Bank i MultiBank przez mBank to także koniec pewnej epoki w bankowości internetowej. mBank oficjalnie przestanie być już bankiem wirtualnym, a stanie się instytucją o profilu uniwersalnym - z własnymi oddziałami. Zmiany klienci odczuli już na własnej skórze, bo przez wiele miesięcy bank systematycznie zmieniał cenniki. Z jednej strony pojawiło się wiele nowych produktów, z drugiej - nie obyło się bez podwyżek.

Wojciech Boczoń
Bankier.pl

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Ewa

Dnia 2013-10-21 o godz. 15:07 ~Passenger napisał(a):
>
Nową strategię widać od kilku miesięcy, mam konto w mBanku
> i co chwilę dostaje informację o zmianie tabeli opłat i
> prowizji - oczywiście na niekorzyść klientów :[

To tak jak we wszystkich innych bankach. Darmowe sie skończyły.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~gus

polecam przy kontaktach z mBankiem nagrywać każdą rozmowę i trzymać kilka lat, w sądzie wybierają jak chcą i tylko te które im pasują, wiem po sobie.

! Odpowiedz
0 0 barany

Mam dobry dyktafon, więc to praktykuję.

! Odpowiedz
0 0 ~ABC

Nowy mBank to początek końca prezesa Stypułkowskiego. Później trudno będzie to wszystko poodkręcać.

! Odpowiedz
0 0 ~Tadeusz

I sprawdza sie po raz kolejny Powiedzenie"zamienił stryjek motykę na kijek" BRE był "Hrabią" a zarząd sprowadził go do roli "ulicznego dziada" jakim jest mbank który nie umie sobie poradzić od 4 lat z wciąż szwankującym oprogramowaniem opartym na Javie. Cóż skoro bank dziad to nie stać go na opłacenie dobrych informatyków. Nowy serwis mbanku jest tylko kolorowy jak papuga i wciąż powtarza te same błędy. To co było proste i łatwe w obsłudze skomplikowali a to co należało poprawić zostawili po staremu. Szanujące się banki umożliwiają kontakt telefoniczny z informatykiem a w mbanku pisz tylko e-maile a oni ci odpowiedzą zmień Javę na Javę i daj nam spokój. Ale "Polak potrafi" zepsuć wszystko co mu się w łapy dostanie. Żegnaj więc "uliczny dziadu" idę poszukać "szlachetnego banku" np.Citi banku

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~naiwny

bye bye mbasiuniuniuniu. Ten nowy hiper super system mnie przekonał ;)

! Odpowiedz
0 0 ~bida

Dobrzy ludzie powiedzcie dokąd zatem trzeba bedzie uciekac z mbanku, by miec tanie konto w internecie, bez potrzeby pasienia tłustych bankierskich zadków?

! Odpowiedz
0 0 ~the_tom

Do Alior Sync

! Odpowiedz
0 0 ~Płać Kolego Płać

Darmo umarło.
Wszędzie są warunki, jakieś promocje, itp

! Odpowiedz
0 0 ~Johny11

Tylko dbnet. Pełen profesjonalizm w działaniu.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne