REKLAMA

Złoty walczy o utrzymanie trendu. Dolar i frank w górę

2022-08-16 09:42
publikacja
2022-08-16 09:42
Złoty walczy o utrzymanie trendu. Dolar i frank w górę
Złoty walczy o utrzymanie trendu. Dolar i frank w górę
fot. mffoto / / Shutterstock

Umacniający się dolar psuje szyki polskiemu złotemu, który w ostatnich dniach zyskiwał względem euro. Kurs euro zatrzymał się na w pobliżu 4,68 zł, ale notowania franka i dolara poszły wyraźnie w górę.

We wtorek o 9:42 kurs euro wynosił 4,6855 zł i był notowany o przeszło grosz wyżej niż dzień wcześniej. W poniedziałek pod nieobecność inwestorów z Polski kurs EUR/PLN został podbity o 2,5 grosza po tym, jak wcześniej osiągnął najniższą wartość od czerwca.

Od połowy lipca kurs euro znajduje się w lokalnym trendzie spadkowym. Kluczowym poziomem jest strefa 4,6860-4,6880 zł, który został przełamany w piątek. Utrzymanie się kursu EUR/PLN poniżej tych wartości byłoby pozytywnym sygnałem dla złotego w perspektywie drugiej połowy sierpnia.

- Wczoraj pod nieobecność inwestorów krajowych doszło do sporych przetasowań na rynkach finansowych. Rosnące obawy dotyczące chińskiej gospodarki, w tym nieoczekiwana obniżka stóp procentowych przez Ludowy Bank Chin sprawiła, że na wartości silnie zyskał dolar. Kurs EUR/USD wyłamał się z krótkoterminowego kanału wzrostowego i obniżył się do 1,0160. W ślad za umacniającym się dolarem na wartości traciły waluty regionu, w tym polski złoty - napisano w porannym raporcie Banku Millennium.

Przeciwko złotemu przemawia jednak obserwowane od piątku umocnienie dolara w relacji do euro. Kurs EUR/USD zdążył już spaść z 1,0363 do 1,0143. Mocniejszy dolar zwykle niekorzystnie wpływa na wyceny walut rynków wschodzących, do których zaliczana jest też Polska.

Na naszym rynku we wtorek rano dolar był wyceniany na 4,6177 zł, czyli o grosz wyżej niż w poniedziałek i już o blisko 9 groszy więcej niż przed weekendem. Frank szwajcarski kosztował 4,8702 zł i od piątkowego wieczoru podrożał o 6 groszy. Funta brytyjskiego można było wymienić na 5,5545 zł, a więc o niemal 5 groszy drożej niż przed weekendem.

KK

Źródło:
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
bha
Walczy z wiatrakami coraz mocniej zachłannymi wciąż i wciąż i etc. nienasyconymi.Niestety

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki