REKLAMA

Wartość CD Projektu przekroczyła 10 miliardów złotych

2017-09-12 12:35
publikacja
2017-09-12 12:35
Materiały dla mediów

Coraz trudniej nadążyć za rosnącą kapitalizacją CD Projektu. Jeszcze wczoraj pisaliśmy o przekroczeniu bariery stu złotych za akcję. A dziś świętujemy przekroczenie bariery 10 mld złotych kapitalizacji.

Jeszce rok temu jedna akcja CD Projektu kosztowała niespełna 40 złotych, a cała firma była wyceniana na ok. 3,6 mld zł. We wtorek w południe walorami producenta gier o wiedźminie handlowano już po rekordowej cenie 106,60 zł. Przy tym kursie giełdowa wycena spółki wyniosła prawie 10,25 mld zł.

Oznacza to, że w zaledwie dwie sesje kapitalizacja CD Projektu wzrosła o miliard złotych!


Od początku roku akcje CD Projektu dały zarobić 105 proc. Wzrosty przyspieszyły w zeszłym tygodniu po tym, jak spółka zaprezentowała znacznie lepsze od oczekiwań wyniki za pierwsze półrocze. Jednakże to nie historyczne osiągnięcia, lecz wiara w świetlaną przyszłość wywindowały wartość CD Projektu powyżej granicy 10 mld złotych. Bo bieżące wyniki w żaden sposób nie uzasadniają tak wysokiej wyceny - relacja C/Z w wysokości 43,3 jest tego najlepszym dowodem.

Jak daleko mogą zajść notowania CD Projektu? Według analityków Erste to jeszcze nie koniec rajdu. Dziś rano światło dzienne ujrzała rekomendacja „kupuj” z ceną docelową podwyższoną do 121,50 zł z (uwaga!) 73,10 zł poprzednio.

W bazie rekomendacji Bankier.pl  to już siódma rekomendacja „kupuj” wydana w tym roku. Ale wszystkie te zalecenia zostały już zrealizowane – obecnie jedynie Erste Bank ma cenę docelową wyższą od bieżącej ceny rynkowej.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
gosc10
Następna bańka mydlana. Ambergold w wydaniu giełdowym. O co tu chodzi. Czyżby CDprojekt sprzedał tyle programów że wzbogacił się 7 mld zł /rok i jest to wiarygodna wartość tej firmy czy tylko chodzi o spekulacyjne windowanie akcji nie mające pokrycia w rzeczywistości. Jeżeli tak, to Ambergold przy nich to pikuś. Wystarczy Następna bańka mydlana. Ambergold w wydaniu giełdowym. O co tu chodzi. Czyżby CDprojekt sprzedał tyle programów że wzbogacił się 7 mld zł /rok i jest to wiarygodna wartość tej firmy czy tylko chodzi o spekulacyjne windowanie akcji nie mające pokrycia w rzeczywistości. Jeżeli tak, to Ambergold przy nich to pikuś. Wystarczy jakaś jedna zła informacja wartość Firmy spada z 10 mld zł do 10 mln zł jak firmy Krauzego.
herflk
Sprzedałeś jak było 80-90zł i teraz szalejesz. Amerykę odkryłeś, to jest właśnie inwestowanie w producenta gier. Wartość spekulowana jest od premiery do premiery jak premiera gry okaże się porażką to kurs leci na łeb. Każdy o tym wie. No a to czy tak będzie z CDR to się dowiesz jak będzie premiera Sprzedałeś jak było 80-90zł i teraz szalejesz. Amerykę odkryłeś, to jest właśnie inwestowanie w producenta gier. Wartość spekulowana jest od premiery do premiery jak premiera gry okaże się porażką to kurs leci na łeb. Każdy o tym wie. No a to czy tak będzie z CDR to się dowiesz jak będzie premiera Cyberpunk'a.

Powiązane: Hossa na giełdzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki