REKLAMA
WAŻNE

Trigon DM rekomenduje "trzymaj" Amikę, cena docelowa 195 zł

2016-11-22 12:06
publikacja
2016-11-22 12:06

Analitycy Trigon DM rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Amiki od zalecenia "trzymaj" i wyznaczyli cenę docelową na 195 zł.

"Cenę docelową ustalamy na podstawie metody dochodowej na poziomie 195 zł i rozpoczynamy wydawanie rekomendacji spółki od zalecenia +trzymaj+. Wycena porównawcza do globalnych koncernów implikuje 190 zł, a zawężenie jej do Arcelika oraz Gorenje 175 zł" - napisano.

Analitycy podali, że główne czynniki ryzyka to duży udział Amiki w segmencie grzejnym w Polsce na tle innych graczy ograniczający potencjał sprzedażowy na tym rynku, wzrost cen surowców, w mniejszym stopniu kosztów wynagrodzeń, osłabienie PLN względem CNY negatywnie wpływające na rentowość sprzedaży towarów, osłabienie GBP negatywnie wpływające na popyt na rynku brytyjskim.

Zdaniem analityków obecny duży udział w rynku oraz oczekiwany szybszy wzrost segmentu sprzętu do zabudowy będzie ciężarem dla ekspansji sprzedaży wyrobów spółki w Polsce.

"Tym samym oczekujemy większego zaangażowanie zarządu w poszukanie wzrostu na innych rynkach - w tym obszarze za kluczowe uważamy przejęcia dystrybutorów z rozpoznawalnymi markami własnymi, rozwoju mniejszych obecnie kategorii AGD (w szczególności lodówek i zmywarek) - w tym obszarze rozwój w oparciu o model asset light uważamy za bardziej rozważny niż inwestycje w moce produkcyjne" - napisano.

Trigon DM szacuje, że w 2016 roku Amica wypracuje 119 mln zł zysku netto, 209 mln zł EBITDA przy przychodach na poziomie 1,548 mld zł. W 2017 roku EBITDA może wzrosnąć do 213 mln zł, a w 2018 roku do 225 mln zł. (PAP)

pel/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki