REKLAMA

Trigon DM rekomenduje "trzymaj" Amikę, cena docelowa 195 zł

2016-11-22 12:06
publikacja
2016-11-22 12:06

Analitycy Trigon DM rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Amiki od zalecenia "trzymaj" i wyznaczyli cenę docelową na 195 zł.

"Cenę docelową ustalamy na podstawie metody dochodowej na poziomie 195 zł i rozpoczynamy wydawanie rekomendacji spółki od zalecenia +trzymaj+. Wycena porównawcza do globalnych koncernów implikuje 190 zł, a zawężenie jej do Arcelika oraz Gorenje 175 zł" - napisano.

Analitycy podali, że główne czynniki ryzyka to duży udział Amiki w segmencie grzejnym w Polsce na tle innych graczy ograniczający potencjał sprzedażowy na tym rynku, wzrost cen surowców, w mniejszym stopniu kosztów wynagrodzeń, osłabienie PLN względem CNY negatywnie wpływające na rentowość sprzedaży towarów, osłabienie GBP negatywnie wpływające na popyt na rynku brytyjskim.

Zdaniem analityków obecny duży udział w rynku oraz oczekiwany szybszy wzrost segmentu sprzętu do zabudowy będzie ciężarem dla ekspansji sprzedaży wyrobów spółki w Polsce.

"Tym samym oczekujemy większego zaangażowanie zarządu w poszukanie wzrostu na innych rynkach - w tym obszarze za kluczowe uważamy przejęcia dystrybutorów z rozpoznawalnymi markami własnymi, rozwoju mniejszych obecnie kategorii AGD (w szczególności lodówek i zmywarek) - w tym obszarze rozwój w oparciu o model asset light uważamy za bardziej rozważny niż inwestycje w moce produkcyjne" - napisano.

Trigon DM szacuje, że w 2016 roku Amica wypracuje 119 mln zł zysku netto, 209 mln zł EBITDA przy przychodach na poziomie 1,548 mld zł. W 2017 roku EBITDA może wzrosnąć do 213 mln zł, a w 2018 roku do 225 mln zł. (PAP)

pel/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki