REKLAMA

"Bezpieczny kredyt 2 proc." dostępny już w 7 bankach

2023-07-07 09:50, akt.2023-07-07 10:28
publikacja
2023-07-07 09:50
aktualizacja
2023-07-07 10:28

Siedem banków podpisało do tej pory z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowy o współpracy w zakresie programu "bezpieczny kredyt 2 proc." - poinformował BGK.

"Bezpieczny kredyt 2 proc." dostępny już w 7 bankach
"Bezpieczny kredyt 2 proc." dostępny już w 7 bankach
fot. SeventyFour / / Shutterstock

Banki te to: Alior Bank, Bank Pekao, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, BPS SA, PKO Bank Polski, SGB-Bank i VeloBank.

Program Pierwsze Mieszkanie składa się z "Bezpiecznego kredytu 2 proc." (dopłaty do kredytu na zakup pierwszego mieszkania lub domu) oraz Konta Mieszkaniowego, czyli narzędzia, które ma pomóc w oszczędzaniu na zakup mieszkania.

Oba instrumenty skierowane są do osób, które nie ukończyły 45 lat, a które chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie lub dom jednorodzinny lub planują to w przyszłości. Najważniejsze szczegóły zebraliśmy w tym artykule.

"Bezpieczny kredyt 2 proc." to sporo niższa rata hipoteki. Ile wyniesie? Sprawdź w naszym kalkulatorze

"Bezpieczny kredyt 2 proc." to sporo niższa rata hipoteki. Ile wyniesie? Sprawdź w naszym kalkulatorze

Rusza pierwszy od lat program dopłat do kredytów hipotecznych. Dofinansowanie w ramach „Bezpiecznego kredytu 2 proc.” sprawi, że rata będzie sporo niższa niż w komercyjnej hipotece. Redakcja Bankier.pl udostępnia narzędzie, które pozwoli sprawdzić, jak duża będzie ulga w pierwszych 10 latach spłat.

map/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze rachunki dla firm. Sprawdź, gdzie nie przepłacisz
Najtańsze rachunki dla firm. Sprawdź, gdzie nie przepłacisz

Komentarze (7)

dodaj komentarz
bha
Raczej niby bezpieczny wtedy gdy latami raczej nie małe raty zawsze w terminie spłacasz.
miki-1974
Żeby dopełnić hucpę należy jeszcze wprowadzić dekret zabraniający podnoszenie cen sprzedaży ;). Bez tego na jedno wychodzi, czy kupisz taniej z droższym kredytem, czy drożej z tańszym.
awaa
A w ilu bankach są dostępne słynne konta mieszkaniowe, hę?
pnd
I cyk ceny mieszkań w górę, pozdrawiam peroniarzy którzy wieszczyli załamanie na rynku, dalej czekacie na wynajmowanych tapczanach?
mk666
i cyk, kolejne litry do pompowania balonika który niedługo strzeli - ceny mieszkań w Berlinie są już na poziomie Krakowa i Warszawy...
tomkooo
pozdrowisz tez normalnych Polakow, ktorzy beda sie kredytowac pod korek na 30 lat na te klitki, po to zeby banki i deweloperzy sie napchali ?

Powiązane: Bezpieczny kredyt 2 proc.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki