REKLAMA
PILNE

Sasin: "Piątka PiS" to też zasługa minister Czerwińskiej i tego, jak kieruje resortem finansów

2019-03-20 09:52
publikacja
2019-03-20 09:52
Sasin: "Piątka PiS" to też zasługa minister Czerwińskiej i tego, jak kieruje resortem finansów
Sasin: "Piątka PiS" to też zasługa minister Czerwińskiej i tego, jak kieruje resortem finansów
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Zasługą także minister Teresy Czerwińskiej i tego, jak kieruje ona resortem finansów, jest to, że PiS mogło zaproponować ambitne programy społeczne - uważa szef KSRM Jacek Sasin. jak dodał "mamy zabezpieczenie finansowe na te programy, nie tylko w tym roku, ale również na przyszłe lata".

Poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna" napisał, że szefowa MF Teresa Czerwińska chce stabilnych finansów, a te gwarantuje reguła wydatkowa. "Realizacja wyborczych obietnic PiS spowoduje jej przekroczenie o 58 mld zł przekonuje twórca zasady" - czytamy w "DGP".

Według gazety "minister finansów nie godzi się na złamanie, zawieszenie czy likwidację umocowanej w prawie zasady powstrzymującej państwo przed nadmierną hojnością; to oznacza, że zmieszczenie w przyszłorocznym budżecie całej piątki Kaczyńskiego, w tym 500+ na pierwsze dziecko, czy trzynastej emerytury, może być niemożliwe".

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów był pytany w środę w TVP o nieobecność minister finansów na wtorkowym posiedzeniu rządu. Sasin zaznaczył, "nie było to nic nadzwyczajnego". "Ministrowie mają bardzo wiele obowiązków i oczywiście jednym z głównych obowiązków jest uczestnictwo w Radzie Ministrów, ale nigdy tak nie jest, że wszyscy ministrowie są obecni, często są zstępowani przez swoich zastępców" - powiedział.

"Pani minister pracuje. Nie jest chyba rolą ministra, żeby się pokazywać w świetle fleszy, szczególnie ministra finansów. Pracę ministra finansów należy oceniać po wynikach. Wyniki budżetu są dobre, to jest zasługa pani minister, która od roku kieruje Ministerstwem Finansów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego" - powiedział Sasin.

Według niego, to, że PiS mogło zaproponować "ambitne programy społeczne, to również jest zasługa minister Czerwińskiej i tego, jak kieruje resortem".

"Gdyby ministrowie naszego rządu mieli odnosić się każdego dnia do wszystkich niesprawdzonych, plotkarskich informacji, które pojawiają się w różnych mediach, to niczym innym, by się nie zajmowali, tylko dementowaniem informacji medialnych. Nie na tym polega praca ministra"

"Mówimy bardzo wyraźnie: mamy zabezpieczenie finansowe na te programy, nie tylko w tym roku, ale również na przyszłe lata" - zapewnił Sasin.

Jak dodał, kontynuacja tych programów w kolejnych latach będzie zależała "od tego, kto będzie za te programy odpowiadał". "My pokazaliśmy, że potrafimy napełniać budżet, potrafimy stworzyć takie mechanizmy, które powodują, że nasze wspólne pieniądze budżetowe nie uciekają do przestępców VAT-owskich tylko trafiają do budżetu ku dobru wszystkich obywateli. To się nie udawało naszym poprzednikom" - stwierdził.

Według niego, PiS jest "gwarantem tego, że tych pieniędzy nie zabraknie również przyszłości". Dodał, że "to nie jest tylko obietnica, ale również zobowiązanie".

"Jeśli będziemy rządzić w następnej kadencji, wszystkie te programy społeczne zostaną utrzymane i nie będzie to miało negatywnego wpływu na finanse publiczne a wręcz przeciwnie - wielu ekonomistów dziś wskazuje, że taka społeczna polityka może rozruszać nasza gospodarkę, która i tak jest liderem w Europie, jeśli chodzi o wzrost gospodarczy" - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.(PAP)

autor: Marzena Kozłowska

mzk/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowa piątka PiS

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki