REKLAMA

Ryczałt od najmu nieruchomości czekają zmiany? MF przygląda sie sprawie

2023-02-09 14:23
publikacja
2023-02-09 14:23

MF rozważa poszerzenie ulgi rehabilitacyjnej na dalszych krewnych oraz zmiany w ryczałcie od najmu nieruchomości w sytuacji, w której rozlicza się wspólnie małżeństwo – powiedział w czwartek na konferencji prasowej dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych w MF Jarosław Szatański.

Ryczałt od najmu nieruchomości czekają zmiany? MF przygląda sie sprawie
Ryczałt od najmu nieruchomości czekają zmiany? MF przygląda sie sprawie
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

„Nie planujemy żadnych fundamentalnych zmian w podatkach, ale drobne z naszego punktu widzenia korekty będą” – powiedział w czwartek na konferencji prasowej wiceminister finansów Artur Soboń.

Jak wyjaśnił dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów Jarosław Szatański, rozważane są zmiany w uldze rehabilitacyjnej.

„W kontekście tej ulgi chcemy trochę rozszerzyć zakres osób, które mogą z niej skorzystać, na dalszych krewnych. Dzisiaj ta ulga jest ograniczona tylko do rodzica, ale nie obejmuje już dziadków. Tego typu zmiany chcemy wprowadzić” – powiedział Szatański.

Dodał, że rozważane są także zmiany w zryczałtowanym podatku od dochodów z najmu. Obecnie od dochodów z najmu płaci się 8,5 proc. podatku, jeśli dochody te nie przekroczyły 100 tys. zł, oraz 12,5 proc., jeśli dochód z ryczałtu przekroczył 100 tys. zł.

„W przypadku małżonków pojawia się taki zarzut, że dla nich ten próg podatkowy wynosi de facto 50 tys. zł, a nie 100 tys. zł, więc chcielibyśmy wyjść w kierunku rozliczenia większej kwoty w przypadku małżonków” – powiedział dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych w MF. (PAP)

autor: Marek Siudaj

ms/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki