REKLAMA

Pure Biologics ustalił cenę emisyjną akcji serii E na 90 zł

2020-11-23 22:24
publikacja
2020-11-23 22:24
Pure Biologics

Cena emisyjna w ofercie publicznej 600 tys. akcji serii E Pure Biologics została ustalona na 90 zł - poinformowała biotechnologiczna spółka w komunikacie. Oznacza to, że wartość całej oferty wyniesie 54 mln zł.

Pure Biologics zakończył w poniedziałek budowę księgi popytu. Ostateczna liczba akcji w transzy inwestorów indywidualnych wyniesie 100.000 akcji, a w transzy inwestorów instytucjonalnych 500.000 akcji.

"W zakończonym dzisiaj procesie budowy księgi popytu prowadzonym przez BM BOŚ inwestorzy instytucjonalni wyrazili duże zainteresowanie naszą ofertą. Odbyliśmy w trakcie roadshow wiele ciekawych spotkań i jestem zadowolony, że nasza strategia i plany inwestycyjne na najbliższe lata zostały pozytywnie odebrane. Spodziewane wpływy z emisji pozwolą nam na realizację głównych celów przedstawionych w prospekcie" - powiedział Filip Jeleń, współzałożyciel i prezes Pure Biologics.

Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone m.in. na dalsze prace w ramach portfolio terapeutycznego, rozpoczęcie prac badawczych w zakresie nowych wskazań medycznych, poszukiwanie alternatywnych celów molekularnych oraz rozwój zaplecza laboratoryjno-badawczego.

Od wtorku 24 listopada do 30 listopada przyjmowane będą zapisy na akcje. Zamknięcie oferty zaplanowane jest na 3 grudnia. Około 16 grudnia spodziewany jest pierwszy dzień notowań PDA. Równolegle z notowaniem PDA spółka planuje przenieść notowania akcji istniejących z rynku NewConnect na rynek regulowany GPW.

Pure Biologics to pierwsza w Polsce firma opracowująca oryginalne leki biologiczne oparte o przeciwciała oraz pozaustrojową terapię aptamerową.

Podstawą strategii spółki jest budowa portfolio terapeutycznego kandydatów na leki biologiczne do zastosowania w obszarze immunoonkologii oraz opartych o aptamery pozaustrojowych terapii dla pacjentów z chorobami neurodegeneracyjnymi, autoimmunologicznymi i rzadkimi. Rozwój kandydatów terapeutycznych spółka realizuje do etapu wczesnych badań klinicznych, a następnie zakłada komercjalizację rezultatów prac badawczych w ramach umów z branżowymi liderami.

Realizacja strategicznych celów ma doprowadzić do umocnienia Pure Biologics na rynku oraz dodatkowo zwiększyć potencjał komercyjny prowadzonych projektów. Wypracowane w ramach portfolio rozwiązania będą mogły stanowić podstawę nawiązania współpracy z dużymi koncernami farmaceutycznymi. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki