Promocje w hipotekach. Nowe marże na jesień

Michał Kisiel2019-10-02 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2019-10-02 06:00

Banki odświeżają ofertę kredytów hipotecznych. Dwie instytucje, mBank i ING Bank Śląski, przedstawiły nowe odsłony promocji, w których klienci spełniający dodatkowe warunki mogą liczyć na niższe marże i stawki prowizji.

Kilku kredytodawców na polskim rynku od dłuższego czasu stale ma w swojej ofercie promocyjne kredyty hipoteczne. Zamiast manipulować stawkami standardowymi, banki te decydują się na przedstawienie specjalnych warunków wybranym grupom potencjalnych kredytobiorców.

Promocje mają ograniczony czas trwania, ale zaraz po ich zakończeniu startują z nowymi edycjami akcji, zmieniając nieco parametry. Może to oznaczać podwyżki, ale fakt ten jest mniej widoczny dla poszukujących hipotecznych okazji.

  » Które banki proponują najtańsze kredyty mieszkaniowe na rynku?

/ fot. SGI S.A. /

Promocja "hipotek" w ING

NG Bank Śląski od 30 września proponuje ofertę specjalną pod hasłem „Najlepiej na swoim”. Promocja trwać będzie do 10 grudnia 2019 r. W tym czasie należy złożyć kompletny wniosek lub posiadać ważny formularz informacyjny wydany w trakcie trwania akcji.

Kwota kredytu hipotecznego objętego promocją musi mieścić się w przedziale od 100 tys. zł do 1,5 mln zł. Klient musi także posiadać lub założyć przed podpisaniem umowy o finansowanie rachunek osobisty w banku z deklaracją comiesięcznych wpływów w kwocie 2 tys. zł. Dodatkowo co najmniej jedna osoba powinna zawrzeć umowę ubezpieczenia indywidualnego za pośrednictwem ING Banku Śląskiego.

Jak zwykle klienci banku mają do wyboru kilka wariantów promocji:

  • „Łatwy start” – z marżą 1,95 pp. i zerową prowizją,
  • „Lekka rata” – z marżą 1,75 pp. i prowizją 1,75 proc.
  • Odpowiednie dwie odmiany kredytu ze stałą stopą procentową w okresie pierwszych 5 lat – z prowizją 0 proc. i wyższym oprocentowaniem oraz z prowizją 1,75 proc. i obniżoną stawką oprocentowania.

Warto wskazać, że w poprzedniej akcji promocyjnej („Powakacyjna wyprzedaż”) bank proponował odpowiednio marżę 1,85 pp. przy zerowej prowizji oraz marżę 1,69 pp. przy prowizji 1,69 proc.

Promocja kredytu hipotecznego w mBanku

Jesienną promocję hipotek przygotował także mBank, pod hasłem „Jesień w Twoim M”. Maksymalny okres kredytowania to 35 lat, a minimalna kwota finansowania – 150 tys. zł. Akcja będzie trwać do 31 października 2019 r.

Oferta podzielona została na dwie części – dla kredytobiorców spełniających wymogi zaliczenia do segmentu Active i Intensive oraz dla nowych klientów banku i osób spoza segmentu Active lub Intensive.

Marża promocyjna dla nowych klientów wyniesie 2,5 pp., a prowizja 0 proc. Konieczne będzie przy tym skorzystanie z ubezpieczenia na życie przez co najmniej 5 lat oraz założenie lub posiadanie rachunku osobistego w mBanku.

Klienci z segmentu Active muszą posiadać rachunek i zapewniać wpływy w wysokości co najmniej 5 tys. zł miesięcznie w ciągu 3 miesięcy przed złożeniem zapytania o kredyt. Kolejne warunki to posiadanie kredytu odnawialnego lub karty kredytowej (min. kwota 1 tys. zł) lub depozytu (min. 25 tys. zł) oraz wykonywanie co najmniej 15 transakcji kartą płatniczą w co najmniej 3 z pełnych 6 miesięcy przed wystąpieniem o kredyt.

W przypadku klientów Intensive progi są odpowiednio wyższe – wpływy min. 7 tys. zł, kredyty na co najmniej 10 tys. zł lub depozyt z saldem 50 tys. zł.

Warunki kredytu hipotecznego w promocji dla klientów Active i Intensive prezentują się następująco:

  • Segment Intensive – marża 1,8 pp., prowizja 0 proc.
  • Segment Active – marża 1,9 pp., prowizja 0 proc.

Przypomnijmy, że w wiosennej edycji podobnej promocji mBank proponował odpowiednio 1,75 i 1,85 pp. Tendencję podnoszenia cen kredytów hipotecznych obserwujemy na polskim rynku już od pewnego czasu. Potwierdzają ją wyniki panelu HipoTracker Bankier.pl, w którym przedstawiamy średnie stawki proponowane przez kilkanaście banków dla wybranego profilu klienta.

» Porównaj kredyty mieszkaniowe dla swoich warunków

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (31)

dodaj komentarz
pluto85md
@Xiven

70 m^2 za 75 tys (z dzialka). Nie rozsmieszaj mnie. Sama procedura, wznowienie granic, tyczenie, odbior i inspektor to 5-7 tys zl, a przylacze elektryczne to drugie tyle, pod warunkiem ze prad jest "w drodze" sasiadujacej z dzialka (a takie dzialki to juz drozsze). Jak chcesz ogrzewanie na gaz, to kolejne
@Xiven

70 m^2 za 75 tys (z dzialka). Nie rozsmieszaj mnie. Sama procedura, wznowienie granic, tyczenie, odbior i inspektor to 5-7 tys zl, a przylacze elektryczne to drugie tyle, pod warunkiem ze prad jest "w drodze" sasiadujacej z dzialka (a takie dzialki to juz drozsze). Jak chcesz ogrzewanie na gaz, to kolejne kilka-kilkanascie tys zl. 70 metrowy pietrus wygloda przekomicznie, a koszt to najmniej 120 tys sama budowa.

Znam wiele osob ktore po kilku latach chetnie zamienia swe piekne domy za miastem na kawalerke. Codzienne dojazdy, do pracy, szkoly, sklepu, lekarza, kosciola, dentysty, fryzjera, na silownie czy basen to nawet po 3 godziny w aucie od poniedzialku do piatku. Ja wszystko ww mam do 10 minut pieszo.
xiven
tymczasem dom murowany o podstawie 35m podwojony przez piętro do 70m można zbudować za 50 000zł + koszty działki poza miastem 25 000zł a koszty utrzymania tak niskie że można zacząć kwestionować sens chodzenia do pracy na stałe

jedyny minus to brak możliwości popisania się systemową definicją suckesu przed
tymczasem dom murowany o podstawie 35m podwojony przez piętro do 70m można zbudować za 50 000zł + koszty działki poza miastem 25 000zł a koszty utrzymania tak niskie że można zacząć kwestionować sens chodzenia do pracy na stałe

jedyny minus to brak możliwości popisania się systemową definicją suckesu przed znajomymi :)

gronostaj
A z czego ten dom z patyków?
Zastanawiam się co to za działka i jak daleko od miasta za te 25 000zł. Pewnie da się znaleźć, ale najbliższy sklep 10km, bez drogi, mediów, komunikacji.

Fajne dla bezdzietnego singla odludka i rentiera jednocześnie.
marxs
"Promocje w hipotekach."-już tłumaczę z języka pisio- bankowego :padła na ryj sprzedaż kredycików hipotecznych ponieważ ilości naiwnych i chciwych frajerów i frajerek są ograniczone
dlatego postanowiliśmy zawalczyć o pozostałych gorąco na to liczymy że obnizkami marży skusimy następnych baranów
xiven
raczej zablokujmy jak największej ilości ludzi szanse na wykupienie swojego mieszkania bo rentierzy muszą je wszystkie posiadać i na wszystkich zarabiać

kto nie chce spłacać swojego ten spłaci rentierowi i jeszcze dołoży + 10% na zysk bieżący

jak nie masz mieszkania i nikt ci go nie da to masz do wyboru
raczej zablokujmy jak największej ilości ludzi szanse na wykupienie swojego mieszkania bo rentierzy muszą je wszystkie posiadać i na wszystkich zarabiać

kto nie chce spłacać swojego ten spłaci rentierowi i jeszcze dołoży + 10% na zysk bieżący

jak nie masz mieszkania i nikt ci go nie da to masz do wyboru tylko czy będziesz spłacać swój kredyt czy cudzy
anty12
Banki juz wiedza, ze to cisza przed burza. Moze jakis jelen da sie nabrac.
fred_
Po co promocja dla produktu, ktory podobno sprzedaje sie jak cieple buleczki?
mknowak
Bo jak jest napis "PROMOCJA" to jest więcej klientów w markecie z AGD nie byłeś nie wiesz jak to się robi ?
jasiek2017
Jak masz ZA DUZO kasy to chcesz ja wypchnac w rynek bo musisz placic odsetki za depozyty. Panimaju ?
marxs odpowiada jasiek2017
ale po co te twoje nerwy? napisał prawdę w sposób jasny i logiczny dokładnie tak to działa przećwiczono to już w wielu różnych krajach teraz przyszła kolej na III RP

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki