REKLAMA

Promocja żywności regionalnej na targach Polagra Food

2010-09-09 13:29
publikacja
2010-09-09 13:29
09.09. Warszawa (PAP) - Specjalna ekspozycja "Smaki regionów" i konkurs "Kulinarny puchar Polski " to jedne z najważniejszych imprez, które odbędą się na tegorocznych targach Polagra Food - poinformował w czwartek prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzej Byrt.

W tym roku resort rolnictwa położy nacisk na promocję żywności regionalnej i ekologicznej. W pawilonie "Smaki regionów" na specjalistycznym stoisku pracownicy resortu będą udzielali informacji o przepisach dotyczących produkcji takiej żywności. Możliwa również będzie degustacja produktów.

Przewidziano konkurs "Kulinarny Puchar Polski". Weźmie w nim udział 10 zespołów kucharzy, które będą walczyć o tytuł najlepszego. Jedną z przygotowywanych potraw będzie danie z mięsa gęsiego i kaszy - produktów wyróżnionych znakiem "Poznaj Dobrą Żywność".

W Międzynarodowych Targach Polagra Food, które odbędę się już po raz 25., weźmie udział 1 tys. 200 wystawców z kraju i z zagranicy. Zaprezentowanych zostanie 400 nowych produktów, w tym 160 rolno-spożywczych - powiedział Byrt.

Dodał, że zainteresowanie tą formą promocji żywności jest duże. W ciągu ostatnich 10 lat liczba wystawców wzrosła o 30 proc. i o tyle samo zwiedzających.

"To pokazuje, jak duży potencjał tkwi w polskim rolnictwie. Jest to jeden z najbardziej efektywnych sektorów gospodarki w Polsce" - podkreślił prezes Targów.

Polagra Food potrwa od 13 do 16 września w Poznaniu. (PAP)

awy/ aop/ gma/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Żywność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki