REKLAMA

Pracownicy dyskontów nie chcą pracować w niedziele

2021-08-04 11:16
publikacja
2021-08-04 11:16
Pracownicy dyskontów nie chcą pracować w niedziele
Pracownicy dyskontów nie chcą pracować w niedziele
fot. Gold Picture / / Shutterstock

Biedronka dołączyła do sklepów, które korzystają z luk w prawie pozwalających na prowadzenie handlu w niedziele. Do organizacji pracowniczych spływają skargi, zatrudnieni w dyskontach nie chcą pracować w dni wolne. 

Serwis Wirtualnemedia.pl, powołując się na informacje od anonimowego działacza związkowego w Biedronce, przekazał, że pracownicy robią wszystko, aby nie pracować w placówkach, które wprowadziły u siebie usługi pocztowe.  

- Atmosfera wśród pracowników jest po prostu zła. Mam sygnały, że ludzie uciekają na zwolnienia lekarskie, rzucają papierami. Po prostu przeraża ich ta sytuacja, nie chcą pracować w niedzielę. Z nimi nikt tego nie ustalał. Niektórzy z nich mówią wręcz, że czują się jak cytryna wyciśnięta z soku. W sklepach pracuje wiele matek samotnie wychowujących dzieci, a one skarżą się, że jak mają z dnia na dzień zorganizować opiekę dla maluchów na niedzielę? Przecież nie zostawią ich samych - mówi związkowiec w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl. 

Podobne opinie wpływają do organizacji Stop Nieuczciwym Pracodawcom. – Może nie możemy jeszcze mówić o wielkiej fali skarg, ale jest ich znacząco więcej. Dotyczą przede wszystkim tego, czy pracownicy muszą przychodzić do pracy w niedzielę, czy mogą odmówić oraz czy pracodawca może ich zwolnić, jeżeli zdecydują się na pozostanie w domach – mówi prezes Małgorzata Marczulewska. – Sprawa jest prosta. Jeżeli sklep jest czynny w niedzielę zgodnie z prawem, to pracownik nie ma prawa odmówić pracodawcy stawienia się w pracy. Stąd też uważamy, że konieczne są w tym zakresie regulacje. Niekoniecznie jednak mowa o całkowitym zakazie handlu w niedzielę – uzupełnia prezes stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom.

WS

Źródło:
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (19)

dodaj komentarz
adam.1983
"W sklepach pracuje wiele matek samotnie wychowujących dzieci, a one skarżą się, że jak mają z dnia na dzień zorganizować opiekę dla maluchów na niedzielę?"

A jak to robią w sobotę ? przedszkola i żłobki wtedy też są nieczynne.
Łatwiej znaleźć kogoś do opieki w niedzielę niż w tygodniu jak
"W sklepach pracuje wiele matek samotnie wychowujących dzieci, a one skarżą się, że jak mają z dnia na dzień zorganizować opiekę dla maluchów na niedzielę?"

A jak to robią w sobotę ? przedszkola i żłobki wtedy też są nieczynne.
Łatwiej znaleźć kogoś do opieki w niedzielę niż w tygodniu jak więcej osób idzie do pracy.
bha
Coż.....Nawet nie potrafią od wielu lat tzw. dawcy pracy za niedzielę zapłacić więcej niż za zwykły dzień pracy i to w wielu branżach i zawodach ,więc z czym do ludzi najlepiej i najłatwiej od lat w tej sprawie poudawać jarząbka. Brak więcej słów.
robokaktus
Czy związki zawodowe mogą wziąć się za jakąś robotę, czy jednym sensem ich istnienia jest utrudnianie ludziom życia i żebranie o kolejne regulacje? Te regulacje prowadzą zawsze do pogorszenia się losu tych których mają bronić oraz na przykład wzrostu cen dla wszystkich.
xxpp
Można się zwolnić. Ponoć za PIS nie ma bezrobocia, więc mogą np. zostać lekarzami.
bha
Niestety Dmo-kapitalizm coraz bardziej żerujący na świecie na zatrudnionych w zamian daje większości % minimalne minimum lub niewiele więcej udając przy tym jarząbka.
bha
Niestety Demo-kapitalizm........................................................
max5000
Nie dziwię się im. Też nie wyobrażam sobie zebym musiał pracować w niedzielę. Niedziela jest by odpocząć a nie siedziec 12 godzin na kasie w lidlu. Jak PO wygra wyobry za 2 lata to będziecie pracować w niedzielę i święta. Liberałowie nie popuszczą dnia wolnego.
prs
"Dyskont" (spozywczy).. nazwa odrzuca..

Jakiej jakosci skladnikow uzywaja by "obnizyc maksymalnie" cene produktu?..

Kazdy kombinuje by "kupic taniej", to "latwe" - malo kto by zarabiac wiecej..
prs
Hehehehh..

I wcale nie chodzi o to by "Polacy" mogli robic zakupy w kazda niedziele, myslalby kto ze "tacy bogaci".. nie.. by firmy ktore sa wlascicielami biznesow doily Polakow na maksa - nawet w niedziele, siedem dni w tygodniu - wysylajac zyski zagranice..

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki