Polska bankowość w liczbach – II kw. 2016 [Infografika]

Bankier.pl i PRNews.pl co kwartał zbierają z banków informacje o liczbie prowadzonych kont, obsługiwanych kart płatniczych czy liczbie klientów korzystających z bankowości elektronicznej. Na koniec II kwartału podsumowaliśmy wyniki banków w 8 obszarach. Zestawienie najważniejszych faktów umieściliśmy na infografice.

Szczegółowe raporty znajdą Państwo pod poniższymi linkami:

Liczba kont osobistych

Liczba aktywnych użytkowników bankowości internetowej

Liczba aktywnych użytkowników bankowości mobilnej

Liczba aktywnych kart kredytowych

Liczba użytkowników mobilnych kart zbliżeniowych HCE

Liczba placówek bankowych

Liczba pracowników sektora bankowego

Aktywa banków

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 ~yield

Polska bankowość ma perspektywę szorującej po glebie rentowności, zagrożenia podatkami i daninami oraz odium bycia przestępcą.

! Odpowiedz
0 3 ~yield

Połączenie 2 dużych banków robi się po dziadowsku, bo w zasadzie pracują na 2 systemach i wewnętrznie konkurują że sobą. Żadnej unifikacji, tylko wspólna baza klientów i zwolnienia pracowników= taki obraz tej synergii.

! Odpowiedz
5 3 ~Czarnowidz

Frankowe banki w czołówce. Szykuje się piękna katastrofa

! Odpowiedz
10 10 ~Konrad

Polska bankowość ?? buhahaha, przecież tam są tylko złodziejskie zagraniczne banki w zdecydowanej większości ! Kto wprowadza w błąd powinien odpowiadać karnie ! Zaraz się wszystko ustabilizuje :)

! Odpowiedz
1 0 ~Jasnomyśliciel

Prawdziwa polska bankowość, to PKO BP, oraz banki spółdzielcze.

! Odpowiedz
3 1 ~Alina odpowiada ~Jasnomyśliciel

Banksterzy i prowokatorzy. A ja mam konto w SKOK Wspólnota i jestem zadowolona, bo wiem, że moje pieniądze poszły na budowę Polskiego przemysłu takiego jak szkoła radiowotelewizyjna i odwierty geotermalne.

! Odpowiedz
7 5 ~marek

Dla rządu mam pomysł - zrobić tak jak z prepaidami, czyli konieczność rejestracji i potwierdzenia kont bankowych. Kto nie potwierdzi w ciągu pół roku, ten traci konto i wszystkie pieniądze na nim zgromadzone. Można to uzasadnić np. bezpieczeństwem państwa (przez analogię do prepaida - uczciwi zarejestrują konto, a jeżeli ktoś nie będzie chciał tego zrobić, to pewnie jest terrorystą).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~TwojaLogikaPoraza

Masz żonę i 2 kochanki? Jeśli nie to PEWNIE jesteś homoseksualistą!

! Odpowiedz
2 1 ~marek odpowiada ~TwojaLogikaPoraza

To nie moja logika poraża - to poraża logika partii rządzącej. Właśnie takie stwierdzenia ze strony PiS-u padały w stosunku do rejestracji prepaidów - że uczciwi ludzie zarejestrują swój numer, a tylko potencjalni oszuści będą się uchylać.
Podobną logikę reprezentuje Kurski w przypadku abonamentu RTV - chce zakładać z góry obowiązek płacenia abonamentu. A jeżeli ktoś nie posiada telewizora czy radia, to powinien to udowodnić, żeby nie być posądzonym o oszustwo i uchylanie się od opłat.

Kwestia czasu kiedy podobne rozumowanie zastosują w stosunku do kont bankowych. Obywatel będzie z góry traktowany jak oszust, który ukrywa na koncie jakieś lewe pieniądze.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 1 ~Kankel

Ja preferuję bankowość po arabsku - prawdziwe zero odsetek... :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne