REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Polacy chcą do pracy w Niemczech. Kto wyjeżdża najczęściej?

2021-11-30 07:09
publikacja
2021-11-30 07:09
Polacy chcą do pracy w Niemczech. Kto wyjeżdża najczęściej?
Polacy chcą do pracy w Niemczech. Kto wyjeżdża najczęściej?
/ Pexels

Mężczyzna w wieku 24–34 lata, z wykształceniem podstawowym lub zasadniczym, który mieszka na wsi albo w niewielkim mieście na wschodzie kraju. Tak można określić profil Polaka zainteresowanego emigracją zarobkową na podstawie badania agencji zatrudnienia Gi Group - pisze we wtorek "Rzeczpospolita".

Dziennik podkreśla, że badanie opisuje jako pierwszy.

"Do wyjazdu zarobkowego za granicę (na ogół do Niemiec) najczęściej w poszukiwaniu wyższych zarobków, przymierza się 16,1 proc. badanych. To nieco mniej niż przed rokiem, gdy prawie 18 proc. Polaków mówiło o planach migracji zarobkowej, ale i tak sporo, biorąc pod uwagę dobrą koniunkturę na rynku pracy" - czytamy w gazecie.

Jak komentuje Jacek Męcina, ekspert rynku pracy i doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, galopująca inflacja bardzo obniża realną wartość wynagrodzeń, co – zwłaszcza u młodych ludzi – zwiększa motywację do poszukiwania szans na wyższe zarobki i lepszy standard życia.

Jeśli chodzi o preferowany kierunek wyjazdu zarobkowego, 33 proc. wskazało Niemcy, 16 proc. - Holandię, 9 proc. - Wielką Brytanię, 7 proc. - Norwegię, 4 proc. - Szwecję, 4 proc. - Austrię, 3 proc. - USA, 2 proc. - Francję, 2 proc. - Hiszpanię.

Praca w Niemczech łatwo dostępna:

Popularnym i cenionym zajęciem w Niemczech jest praca w charakterze opiekunów osób starszych. Daje możliwość zarobienia nawet 10 tys. zł "na rękę" w 46 dni i dodatkowej premii. Warto przy poszukiwaniach takich ofert skorzystać ze sprawdzonej agencji zatrudnienia - na przykład Promedica24.

mmu/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (14)

dodaj komentarz
anty12
"Mężczyzna w wieku 24–34 lata, z wykształceniem podstawowym lub zasadniczym, który mieszka na wsi albo w niewielkim mieście na wschodzie kraju" HAHAHHAHAHA przeciez to jest elektorat PiS!! Zaglosowali 2 razy za ich wersja "dobrobytu" i teraz placz i emmigracja ?! No trzymajci sie tam pisowscy fanatycy "Mężczyzna w wieku 24–34 lata, z wykształceniem podstawowym lub zasadniczym, który mieszka na wsi albo w niewielkim mieście na wschodzie kraju" HAHAHHAHAHA przeciez to jest elektorat PiS!! Zaglosowali 2 razy za ich wersja "dobrobytu" i teraz placz i emmigracja ?! No trzymajci sie tam pisowscy fanatycy :D A kto bezie tyrac na emeryturki ? A emerytow coraz wiecej.
marok
Młodzi meżczyźni to nie jest elektorat PIS, raczej Konfederacji, potem Platformy i Hołowni. Elektorat PIS procentowo rośnie wraz z wiekiem .
Poza tym to nie znaczy ,że wyjeżdzają tylko ci wymienieni, raczej chodzi o to ,że procentowo jest ich najwięcej.
W wyborach parlamentarnych , PIS zawsze ma mniejsze poparcie
Młodzi meżczyźni to nie jest elektorat PIS, raczej Konfederacji, potem Platformy i Hołowni. Elektorat PIS procentowo rośnie wraz z wiekiem .
Poza tym to nie znaczy ,że wyjeżdzają tylko ci wymienieni, raczej chodzi o to ,że procentowo jest ich najwięcej.
W wyborach parlamentarnych , PIS zawsze ma mniejsze poparcie za granicą w Unii niż w Polsce, co jednoznacznie mówi , jaki elektorat tam wyjeżdza.
anty12 odpowiada marok
O jest zmiana spiewki. No pewnie to sa wyborcy Tuska bo przeciez za Pisu nikt za granice nie wyjezdza.
marok odpowiada anty12
Czytać ze zrozumieniem potrfisz? Wszystkie badania potwierdzają, kto jaki ma elektorat i jak rozkładają się głosy za granicą w Unii.. Za granicą w UE PIS zawsze ma mniejsze poparcie w wyborach niż w Polsce, co jednoznacznie wskazuje czyj w największym stopniu elektorat tam wyjeżdza.
anty12 odpowiada marok
chyba pisowkie :) A poza tym, kto rzadzi ? PIS! A pitolisz ze za Tuska to wyjezdzali a teraz wracaja. Chyba po kota i grzebien :D
ajwaj_
Kolega z porodówki w DE pyta, co jest z PL ?
Mozna zrozumiec "uchodzców",
ale dlaczego na porodówce w NRW silna grupa mlodych Polek (ladnych:))
>>> w ankiecie deklaruja powrót do kraju pochodzenia "nigdy" (wazne dla opieki)
jarekzbyszek
Kolega ajwaj a widziałeś Rosjan w Niemczech? Już ich nie ma. Raczej nikt za nimi nie tęskni. Tak samo w Polsce, Czechach.
bt5
Mężczyźni z takim profilem to osoby samotne i w Niemczech dostaną taką klasę podatkową że 1/2 z brutto to pójdzie na podatki. Jeszcze dojazdy własny autem na drogim paliwie. Oraz zakwaterowanie też jest płatne. W sumie kasy z tego nie będzie mimo dobrego kursu euro.
marekpoznan
Dobry kurs euro? Kurs euro jest beznadziejny, taki sam był 10 lat temu, tylko że przez te 10 lat pensja średnia poszła w Polsce w górę o 75%. W Niemczech nie wiem o ile ale na pewno nie 75%.
gronostaj
3% ludzi chciałoby do USA? I co by tam chcieli robić?

Powiązane: Polacy podbijają zagraniczne rynki pracy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki