REKLAMA

Peugeot tnie zatrudnienie. Zwolni 2133 osób

2016-10-17 14:33
publikacja
2016-10-17 14:33

Peugeot przeprowadzi w 2017 roku cięcia etatów. W wyniku planu restrukturyzacji firmy pracę straci 2133 osób, czyli 3 proc. całej załogi. 

/ Peugeot Citroën

Francuski koncern PSA ostatni raz zapowiadał masowe zwolnienia w 2012 roku, wówczas do 2014 roku pracę miało stracić 11 tysięcy osób. W 2014 roku firma stała na skraju bankructwa, po otrzymaniu wsparcia od państwa zobowiązała się do obniżenia kosztów pracy, przeprowadzenia inwentaryzacji i wstrzymania produkcji nierentownych modeli samochodów - donosi agencja Reuters. 

Pracownicy zatrudnieni we francuskim Peugeocie będą zobligowani do przejścia na wcześniejsze emerytury lub do odejść za porozumieniem stron. Zarząd, jak donoszą zagraniczne media, uzasadnia swoją decyzję niepewną sytuacją rynku po Brexicie i spadkiem sprzedaży samochodów z silnikiem diesla. 

Związki zawodowe w PSA powiedziały, że to już czwarty plan cięcia etatów i ich zdaniem takie postępowanie jest skandaliczne. Agencja Reuters nie uzyskała komentarza Peugeota w tej sprawie. 

WSZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (12)

dodaj komentarz
~bkb2
Polska powinna się przygotować na przejęcie którejś ze znanych marek samochodów i przenieść produkcję do Polski zmieniając markę na własną .. Polskie zakłady biją wysokie rekordy jakościowe w wielu koncernach jakie mają fabryki w Polsce.... Jest spora szansa że taki koncern poradziłby sobie z konkurencja.... Polacy Polska powinna się przygotować na przejęcie którejś ze znanych marek samochodów i przenieść produkcję do Polski zmieniając markę na własną .. Polskie zakłady biją wysokie rekordy jakościowe w wielu koncernach jakie mają fabryki w Polsce.... Jest spora szansa że taki koncern poradziłby sobie z konkurencja.... Polacy zaczynają wierzyć że w naszym kraju nie będzie już komuny i młodzi Polacy nadal mają szansę budować swoje rodzinne biznesy....
~jerzy
Te ich rodzinne interesy udu.. kaczorek podatkami.
~rei
PSA chciało tylko we Francji produkować i na całą Europę sprzedawać. Nie tedy droga. Niemcy to zrozumieli i prą do przodu a francuzi się zwijają...
~oLo
Wsparcie od państwa? To jednak można?
~plebs
"Związki zawodowe w PSA powiedziały, że to już czwarty plan cięcia etatów i ich zdaniem takie postępowanie jest skandaliczne"

zwiazkowiec nie rozumie ze spada sprzedaz i poziom automatyzacji rosnie.
nie wymagajmy od kogos co cale zycie zaklada opony zeby sie wysilil intelektualnie
~takjest
2-3 lata temu bardzo brzydko potraktowali dilerów (przynajmniej w Polsce). Niektórzy zrezygnowali ze współpracy. To kto im ma te samochody sprzedawać?
~PrzewodniczacyPeugeo
Coś wiesz ale nie wiesz w którym kościele ci dzwoni.
Dealerzy psuli rynek na zachodzie Europy sprzedając tam nowe auta.
Auto kosztujące w Polsce 50000 zł w Niemczech lub we Francji kosztuje 60 000 zł. A taka uzywka prosto z salonu była tam oferowana za 53000 zł.
Psucie rynku, działania przeciwko marce.
Nie
Coś wiesz ale nie wiesz w którym kościele ci dzwoni.
Dealerzy psuli rynek na zachodzie Europy sprzedając tam nowe auta.
Auto kosztujące w Polsce 50000 zł w Niemczech lub we Francji kosztuje 60 000 zł. A taka uzywka prosto z salonu była tam oferowana za 53000 zł.
Psucie rynku, działania przeciwko marce.
Nie dziw się ze tak się skończyło.
~klicca
Polacy winni temu bo nie kupują tych samochodów.
~asdsad
10/10, ale co jak co francuski przemysł lotniczy jest bdb. szkoda że jak były przetargi na nasze 'eFy szesnaste' to nie było oferty Dassault Rafale... Wciskają nam wszyscy rupiecie
~As
508 ładny z zewnątrz ale nie wygodny w śodku dla dryblasa 180 cm wzrostu.

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki