REKLAMA

Pekao jesienią przedstawi nową strategię

2020-02-27 11:08
publikacja
2020-02-27 11:08
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl

Bank Pekao chce jesienią przedstawić nową strategię i ocenia, że naturalnym poziomem kosztów ryzyka (COR) banku poza 2020 rok jest około 50 pb - poinformował prezes Marek Lusztyn.

„Naturalnym poziomem kosztów ryzyka poprzez różne fazy cyklu dla Pekao (…) kształtuje się w okolicy 50 pb. To jest ten poziom, który sygnalizowaliśmy, w którym znajdziemy się w 2020 roku, w trzecim roku strategii” – powiedział Lusztyn.

„Widzimy pewne spowolnienie gospodarze i w naturalny sposób takie zjawisko przekłada się na wyższe koszty ryzyka. (…) Patrząc poza 2020 rok naturalnym poziomem kosztów ryzyka jest poziom około 50 pb” – dodał.

Prezes poinformował, że zarząd w ciągu kilku miesięcy rozpocznie prace nad nową strategią i będzie ona przedstawiona jesienią, najprawdopodobniej w listopadzie, podczas Dnia Inwestora.

Obecna strategia banku obowiązuje do końca 2020 roku.

„Chcemy kontynuować wzrost przy utrzymaniu efektywności mierzonej wskaźnikiem koszty do dochodów. Chcemy utrzymać pozycje lidera w zakresie zarządzania ryzykiem” – powiedział Lusztyn.

Koszty ryzyka w IV kwartale wyniosły 0,65 proc., podczas gdy w III kwartale wyniosły 0,46 proc. Koszty ryzyka w 2019 roku wyniosły 0,48 proc. a skorygowane koszty ryzyka 0,43 proc.

Prezes nie skomentował procesu sprzedaży mBanku. Według nieoficjalnych informacji Pekao uczestniczy w tym procesie. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki