REKLAMA

Operacja "Wybory", czyli co słychać w Policja FM

2019-06-03 07:17
publikacja
2019-06-03 07:17

W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego obowiązywał drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP, jednak bez problemu można było podsłuchać, jak policja zabezpiecza głosowanie - pisze poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

fot. / / Policja.pl

"DGP" przypomina, że walka o mandaty europosłów w tym roku odbywała się w warunkach ogłoszonego przez premiera, na wniosek szefa ABW, drugiego stopnia alarmowego BRAVO-CRP.

"Dysponujemy nagraniami prawie tysiąca meldunków policji, która zapewniała bezpieczeństwo w dniu wyborów do PE" - podkreśla gazeta. Według informatora "DGP" nasłuch można jak zwykle prowadzić za pomocą prostego, legalnego i dostępnego za kilkaset złotych skanera. "Na nagraniach słychać jak funkcjonariusze zabezpieczają wybory nie tylko w Warszawie lecz także w okolicznych powiatach" - zaznaczono.

Gazeta przypomina, że kilka tygodni temu ujawniła meldunki policji z uroczystości z udziałem najważniejszych osób w państwie. Jak podkreślono, ani Komenda Główna Policji, ani ABW nie odniosły się do pytań "DGP" o zabezpieczenie wyborów i systemu radiokomunikacji pomiędzy służbami.(PAP)

wkr/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wybory do Parlamentu Europejskiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki