REKLAMA

Nawet 8 tysięcy dawek szczepionek zmarnowanych?

2021-01-02 18:43
publikacja
2021-01-02 18:43
fot. Filip Radwański / FORUM

Szef KPRM Michał Dworczyk zaapelował do rzecznika PO Jana Grabca, by nie wprowadzał obywateli w błąd w sprawie liczby zmarnowanych szczepionek. Według Grabca zmarnowało się 8 tys. szczepionek, jednak Dworczyk wykazał, że było ich tylko 26.

"Panie Pośle @JanGrabiec - proszę nie wprowadzać obywateli w błąd. Przez kilka dni udało się utrzymać szczepienia z dala od polityki - dla dobra wszystkich. Poniżej dane:

- 52825 dostarczonych szczepionek (z terminem do 07.01.)

- 49499 zaszczepionych

- 26 dawek zutylizowanych" - głosi wpis Dworczyka.

Jan Grabiec napisał na Twitterze: "Nie powinno być szczepień bez kolejki ani dla celebrytów, ani polityków PiS. Niestety do tej pory nie ma systemu zapisów dla chętnych i zmarnowanych zostało ponad 8 tys. dawek szczepionki. Odpowiedzialni za organizację całego procesu powinni się lepiej postarać".

O marnowaniu szczepionek napisała w sobotę "Gazeta Wrocławska". - Szpitale wylewają nawet co szóstą dawkę szczepionki na koronawirusa, choć mogłyby podać ją pacjentom. Jak to możliwe? Z każdej fiolki produktu podawanego od kilku dni medykom w Polsce można uzyskać w praktyce sześć, a nawet siedem dawek szczepionki. Ale zgodnie z zatwierdzonymi procedurami medycznymi takich dawek może być najwyżej pięć. Co z resztą? - Serce bolało ale musieliśmy to wylewać – mówi profesor Jarosław Drobnik główny epidemiolog Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu w rozmowie z Marcinem Rybakiem.

"W ten sposób tylko w tym jednym szpitalu mogło się zmarnować nawet kilkaset dawek szczepionki, w całej Polsce - nawet 8 tysięcy." - czytamy w "Gazecie Wrocławskiej".

pś/ skr/

Źródło:PAP
Tematy

OPPO Reno 5 lub 150 zł w gotówce do zdobycia w konkursie oraz do 400 zł w promocji Konta 360°!

Komentarze (15)

dodaj komentarz
jes
A ja jestem pewny, że te zutylizowane zostały w taki sposób, że utylizowano je w ramionach pisowskich znajomych. Rząd i parta załatwiła sobie osobny cichy przydział.
marynapilecka
Myślę że to zwykła nieudolność PIS...jak i z PO...trzeba wywalić wszystkich post okrągłostołowców!
marynapilecka
Niech się szczepią, i tak nakupowali tyle ze trzeba będzie wyrzucać!
mooooo
Nic się nie stało,, jak już tyle zmarło
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
samsza
A można było zaszczepić tych 26 chętnych osób znanych, po co wylewać?
mooooo
Nikt koperty na święta nie wsunol . A teraz ola boga ,a z drugiej strony Amerykanie wydali 2 miliardy na badania szczepionki a teraz bardzo bogata polska do ścieku wylew , usa powinni wam te F-35 policzyć to 600 milionów $
marszalek2020
Klasyka - robienie zadymy, żeby dostać się po szczepionkę bez kolejki.
czerwony_wiewior
Tak czy inaczej, wylali do klopa znacznie więcej, niż zużyli na szczepienie celebrytów :)

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki