REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Marek Jakubiak na prezydenta? Ma mieć apetyt na Belweder

2024-10-28 06:43
publikacja
2024-10-28 06:43

Polityk i przedsiębiorca Marek Jakubiak prawdopodobnie w poniedziałek ogłosi start w wyborach prezydenckich. To element promocji jego nowej formacji Wolni Republikanie - ustaliła poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Marek Jakubiak na prezydenta? Ma mieć apetyt na Belweder
Marek Jakubiak na prezydenta? Ma mieć apetyt na Belweder
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

W artykule przypomniano, że Konfederacja to póki co jedyna z liczących się partii, która ogłosiła swojego kandydata w wyborach prezydenckich. "Reprezentować ma ją Sławomir Mentzen. PiS kandydata najprawdopodobniej przedstawi przed 7 grudnia, choć wcześniej podawana była data 11 listopada. Do ogłoszenia kandydata 7 grudnia szykuje się KO, być może tego samego dnia zrobi to Lewica" - napisano.

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", jeszcze wcześniej do prezydenckiego wyścigu zgłosi się kandydat innej sejmowej formacji – Marek Jakubiak.

"Marek Jakubiak mówi nam, że podjął już decyzję odnośnie swojego startu. Jaką? – Ogłoszę ją w poniedziałek – ucina" - czytamy w "Rz".

Z nieoficjalnych informacji dziennika wynika, że jest ona pozytywna. "Zaś kandydowanie Jakubiaka ma być kluczowym sposobem na promocję jego najnowszego projektu politycznego – Wolnych Republikanów. Taką nazwę nosi koło poselskie, które ukonstytuowało się w Sejmie 16 października. Ściślej – powstało z przekształcenia koła Kukiz’15, bo wszyscy posłowie dotychczasowego koła zasilili nowe" - wyjaśniono. (PAP)

Wakacje na giełdzie

ksi/ mow/

Źródło:PAP
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (15)

dodaj komentarz
sammler
Drugi Mikke... "Etatowy" kandydat we wszelkich możliwych wyborach...
slawekqs
Pamiętam ten wywiad z Cejrowskim on sobie jaja robi taki dla Polski oni wszyscy
a_niedomagalczyk
Wow. "Plebs" bulandyjski ma do wyboru coraz większe spektrum tych, którzy chcą reprezentować ich ciemiężycieli. Można wybierać już nie tylko spośród jawnych agentów imperialistów z Waszyngtonu i Brukseli, ale także - dla zadowolenia absolwentów mikk0nomii - dorzucony został w promocji swojski wąsaty oligarcha - ucieleśnienie Wow. "Plebs" bulandyjski ma do wyboru coraz większe spektrum tych, którzy chcą reprezentować ich ciemiężycieli. Można wybierać już nie tylko spośród jawnych agentów imperialistów z Waszyngtonu i Brukseli, ale także - dla zadowolenia absolwentów mikk0nomii - dorzucony został w promocji swojski wąsaty oligarcha - ucieleśnienie sukcesu januszowskiej psieciębiorczości.
Chodzi być może o to, żeby nagonić do urn jak najwięcej owiec, bo to będzie "dowód", że "demokracja" działa.
Biorąc udział w tej farsie, legitymizujesz władzę kapitalistów.
to_i_owo
Na niego bym zagłosował, i pewnie zagłosuję
Szkoda że ma nikłe szanse w tym duopolu PO PiS
polonu
Brauna ściągnąć z Brukseli z tą gaśnicą ukróci apetyt chanukowych .
tomitomi
Marek zawsze lubił sobie robić '' jajca '' z naiwnych !
samsza
Promocja...

Kolejny po Janusz Korwin-Mikke, Janusz Palikot, Rysiu Petru, Szymon Hołownia i wielu innych samców beta.
zgadujzgadula
Spoko gosc bardzo go lubie. Was odbiera mu elektorat.
grzegorzkubik
Tylko pan Karol Nawrocki. Spoza PIS-u a kumaty. On pokona Trzaskowskiego.
zenonn
"Gdybym dostał propozycję ubiegania się o urząd prezydenta RP, to nie mógłbym powiedzieć "nie". I to nie jest kwestia moich ambicji, tylko odpowiedzialności za Polskę - mówi Karol Nawrocki. Szef IPN, wymieniany jako jeden z kandydatów na prezydenta z ramienia PiS, w rozmowie z WP zaznacza jednocześnie, że jego potencjalnie "Gdybym dostał propozycję ubiegania się o urząd prezydenta RP, to nie mógłbym powiedzieć "nie". I to nie jest kwestia moich ambicji, tylko odpowiedzialności za Polskę - mówi Karol Nawrocki. Szef IPN, wymieniany jako jeden z kandydatów na prezydenta z ramienia PiS, w rozmowie z WP zaznacza jednocześnie, że jego potencjalnie najgroźniejsi rywale z Platformy Obywatelskiej na urząd się nie nadają."

Ja nie poprę

Powiązane: Wybory prezydenckie 2025

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki