Małgorzata Gersdorf z 200 tys. zł odprawy i 20 tys. zł emerytury

2020-06-06 06:50
publikacja
2020-06-06 06:50

Byłej I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf wypłacono 200 327,10 zł brutto odprawy; co miesiąc sędzia dostaje blisko 20 tys. zł - informuje w sobotę "Fakt".

/ fot. Krystian Maj / FORUM

Dziennik wyjaśnia, że zgodnie z przepisami sędzia kończący karierę w sądzie dostaje co miesiąc 75 proc. swojego ostatniego wynagrodzenia. Według ustaleń "Faktu" była I prezes SN otrzymuje miesięcznie niemal 20 tys. złotych.

Gazeta zwraca przy tym uwagę, że "zwykły Polak, przechodząc na emeryturę, dostaje z ZUS co najwyżej 40-50 proc. ostatniej pensji", a średnia emerytura wynosi 2,4 tys. zł brutto.

"Ale prawo zakłada także, że sędziemu na odchodne wypłacana jest też odprawa - aż sześć pensji ekstra" - czytamy. Obecna I prezes SN Małgorzata Manowska poinformowała "Fakt", że sędzi Gersdorf wypłacono 200 327,10 zł brutto.

agzi/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (62)

dodaj komentarz
fred_
To kpiny sa jakies z podatnikow. Dobrze ze ja nie sponsoruje tego szamba.
barysza51
Mam nadzieję, że nowa pani prezes ujawni też swoje wynagrodzenie. Mam też nadzieję, że nie stanie się długopisem Ziobry. Jeden długopis we władzach wystarczy. Mam pewność, że 6 sierpnia ten długopis przejdzie do historii.
r4k
PIS rządzi już ponad 4 lata i nic nie zrobił z przywilejami emerytalnymi dla policji, wojska, prokuratorów, sędziów, celników itp. Dokłada tylko nowe.

Pytanie dlaczego?
borma
A dlaczego przy tej okazji nie porownal Fakt wysokosci pensjii w spolkach Skarbu Panstwa, wyplacanych rodzinom i kuzynom czlonkow PiS , ktorzy nie majac kompetencji objeli funkcje na zasadzie " bo nam sie nalezy" i ktorzy otrzymywali rowniez bardzo wysokie odprawy , tylko za to , ze byli rodzinami partyjnych bonzow PiSu ?
onurb
Przecież to nie jest wysoka kwota. Kurski za szczucie, opluwanie ludzi, kłamstwa jak został odwołany z funkcji prezesa TVPiS dostał 112 tysięcy złotych brutto. Pytanie za co??? Pani Gersdorf codziennie walczyła z takimi frustratami jak on broniąc naszej wolności. Teraz Kurski wszedł do zarządu TVP i pewnie kolejną odprawę Przecież to nie jest wysoka kwota. Kurski za szczucie, opluwanie ludzi, kłamstwa jak został odwołany z funkcji prezesa TVPiS dostał 112 tysięcy złotych brutto. Pytanie za co??? Pani Gersdorf codziennie walczyła z takimi frustratami jak on broniąc naszej wolności. Teraz Kurski wszedł do zarządu TVP i pewnie kolejną odprawę przytuli jak już naród pogoni te szumowiny z PiS. Tak prawość i sprawiedliwość w wykonaniu Pisuarów.
pakamera
Pani Gresdorf jak najbardziej się należy.Za walkę z Pisem i Kaczyńskim,za popieranie LGBT I innych ruchów wolnościowych.Naród powinien się złożyć i drugie tyle dać od siebie.
pazdzioch_indastries
a reszta niech sie ustawi pod jej śmietnikiem może dziś nie dojadła obiadu...
gucio_222
Bardzo dobrze że sędziowie nie płacą ZUSu ani na emeryturę ani na nic, oraz że próbę oskłatkowania tej nadzwyczajnej kasty zablokował prof. Rzepliński. Na tę wybitną kastę to ma się składać PISolandowa hołota. Dobrze że prof. Rzepliński z Tuskiem zabrali również hłocie emeryturę z OFE bo i tak by to Bardzo dobrze że sędziowie nie płacą ZUSu ani na emeryturę ani na nic, oraz że próbę oskłatkowania tej nadzwyczajnej kasty zablokował prof. Rzepliński. Na tę wybitną kastę to ma się składać PISolandowa hołota. Dobrze że prof. Rzepliński z Tuskiem zabrali również hłocie emeryturę z OFE bo i tak by to przechlali.
artur17
Może czas ogólnie zająć się przywilejami sędziów? W końcu to jakaś grupa nadludzi? Bezkarne łamanie przepisów drogowych, kradzieże, emerytura nawet po kilku miesiącach pracy?
artur17
Ciekawe czy obiektywna i niezależna stacja TVN poruszyłą temat jawnego okradania Polaków takimi przywilejami przez maskotkę III RP?

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki