REKLAMA

MON ogłasza konkurs na najlepszą pracę o cyberbezpieczeństwie

2019-08-29 08:30
publikacja
2019-08-29 08:30
MON ogłasza konkurs na najlepszą pracę o cyberbezpieczeństwie
MON ogłasza konkurs na najlepszą pracę o cyberbezpieczeństwie
/ Pexels

Konkurs na najlepszą pracę poświęconą kryptologii, cyberobronie, cyberbezpieczeństwu lub zwalczaniu cyberprzestępczości, ogłosiło ministerstwo obrony narodowej; pula nagród wynosi 39 tys. zł – poinformował w czwartek resort.

"Interesujesz się kryptologią, cyberobroną, cyberbezpieczeństwem lub zwalczaniem cyberprzestępczości i obroniłeś prace związana z ta tematyką? Weź udział w konkursie o Nagrodę im. Mariana Rejewskiego" - podkreślił w komunikacie Wydział Prasowy Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej.

Konkurs o Nagrodę im. Mariana Rejewskiego zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach: na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką i magisterską oraz na najlepszą rozprawę doktorską.

Udział w konkursie mogą wziąć absolwenci uczelni polskich, którzy obronili swoje prace nie wcześniej niż 1 października 2016 r. Prace muszą być napisane w języku polskim i dotyczyć kryptologii, cyberobrony, cyberbezpieczeństwa lub zwalczania cyberprzestępczości.

Prace można zgłaszać do 25 września br. w formie papierowej lub elektronicznej.

Konkurs został zorganizowany w ramach programu cyber.mil.pl mającego zwiększyć bezpieczeństwo państwa i obywateli w cyberprzestrzeni. Program zakłada m. in. budowę wojsk obrony cyberprzestrzeni.

Dotychczas na bazie Narodowego Centrum Kryptologii oraz Inspektoratu Informatyki powstało Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Od września rusza nauka w nowo utworzonym liceum informatycznym przy warszawskiej WAT, trwa budowa komponentu cyber w WOT. Kurs z zakresu cyberbezpieczeństwa zorganizowano także dla studentów uczestniczących w ochotniczym szkoleniu rezerwistów w programie Legii Akademickiej. (PAP)

autor: Jakub Borowski

brw/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki