MON ogłasza konkurs na najlepszą pracę o cyberbezpieczeństwie

Konkurs na najlepszą pracę poświęconą kryptologii, cyberobronie, cyberbezpieczeństwu lub zwalczaniu cyberprzestępczości, ogłosiło ministerstwo obrony narodowej; pula nagród wynosi 39 tys. zł – poinformował w czwartek resort.

"Interesujesz się kryptologią, cyberobroną, cyberbezpieczeństwem lub zwalczaniem cyberprzestępczości i obroniłeś prace związana z ta tematyką? Weź udział w konkursie o Nagrodę im. Mariana Rejewskiego" - podkreślił w komunikacie Wydział Prasowy Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej.

Konkurs o Nagrodę im. Mariana Rejewskiego zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach: na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką i magisterską oraz na najlepszą rozprawę doktorską.

Udział w konkursie mogą wziąć absolwenci uczelni polskich, którzy obronili swoje prace nie wcześniej niż 1 października 2016 r. Prace muszą być napisane w języku polskim i dotyczyć kryptologii, cyberobrony, cyberbezpieczeństwa lub zwalczania cyberprzestępczości.

Prace można zgłaszać do 25 września br. w formie papierowej lub elektronicznej.

Konkurs został zorganizowany w ramach programu cyber.mil.pl mającego zwiększyć bezpieczeństwo państwa i obywateli w cyberprzestrzeni. Program zakłada m. in. budowę wojsk obrony cyberprzestrzeni.

Dotychczas na bazie Narodowego Centrum Kryptologii oraz Inspektoratu Informatyki powstało Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Od września rusza nauka w nowo utworzonym liceum informatycznym przy warszawskiej WAT, trwa budowa komponentu cyber w WOT. Kurs z zakresu cyberbezpieczeństwa zorganizowano także dla studentów uczestniczących w ochotniczym szkoleniu rezerwistów w programie Legii Akademickiej. (PAP)

autor: Jakub Borowski

brw/ mrr/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 0 mkx

Dlaczego tylko w j. polskim?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.