WAŻNE

Kurs euro zmaga się z barierą 4,48 zł. Frank najdroższy od maja

2020-07-10 09:17
publikacja
2020-07-10 09:17
fot. mffoto / Shutterstock

Piątkowy poranek wymazał zyski, jakie złoty uzyskał w czwartek wieczorem. Kurs euro znów ruszył w górę, atakując kluczowy opór na 4,48 zł. Notowania franka szwajcarskiego znalazły się najwyżej od maja.

Od kilku dni analitycy sygnalizują, że możemy być świadkami początku nowej fali osłabienia złotego. Tak przynajmniej sugeruje analiza techniczna, poparta obawami o stan finansów państwa i postawą polskich władz monetarnych.

/ Bankier.pl

Kluczowy w tych rozważaniach jest poziom 4,48 zł/EUR, który został zaatakowany już w środę. Atak był nieudany, a w czwartek kurs EUR/PLN powrócił w okolice 4,47 zł. Ale w piątek o 9:16 kurs euro zwyżkował o prawie jeden grosz, wspinając się na wysokość 4,4718 zł.

Frank szwajcarski nad ranem wyceniany był nawet na 4,22 zł, a więc najwyżej od 26 maja. Później kurs CHF/PLN obniżył się do 4,2153 zł, co jednak wciąż było poziomem o grosz wyższym niż dzień wcześniej.

O blisko dwa grosze drożał dolar amerykański, w piątek rano wyceniany na 3,9750 zł. Notowania funta brytyjskiego zbliżały się do poziomu 5 zł, osiągając najwyższe wartości od miesiąca.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
looop
franek? .....śpieszmy się go chwalić bo tak szybko tanieje.....
gucio_222
Oj frankowscy, trzy lata blokowanie gospodarki przez Grodzkiego i nowego prezydenta i mamy frank po 12zł. Hiperinflacja zaora też PISowską biedę co wzięła 20 letnie kredyty na swoje nędzne nory.
przemek_opinia
PO w straszeniu od 5 lat jest mistrzowska. Potraficie już takie scenariusze klepać, że ludzi doprowadza to do śmiechu. Od 5 lat podobno w Polsce nie masz demokracji, ale w wyborach mamy II turę. Idźcie z takimi komentarzami na forum pudelka.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki