Kurs euro nadal w górę. Coś wisi w powietrzu?

2020-07-08 09:11
publikacja
2020-07-08 09:11
fot. Phongphan / Shutterstock

Środowy poranek przyniósł delikatną kontynuację wzrostu kursu euro. Od kilkunastu sesji na wykresie rysowana jest formacja trójkąta przy malejącej zmienności. To może być sygnał, że niedługo czeka nas większy ruch na parze euro-złoty.

O 9:12 kurs euro kształtował się na poziomie 4,4723 zł i był nieznacznie wyższy niż dzień wcześniej, kiedy to poszedł w górę o blisko jeden grosz.

/ Bankier.pl

Od początku czerwca na wykresie rysuje się tzw. formacja trójkąta – coraz wyższym dołkom towarzyszy obrona linii 4,48 zł. Analiza techniczna podpowiada, że wybicie z takiej formacji (zarówno w górę, jak i w dół) powinno być dość dynamiczne i położyć kres czerwcowemu marazmowi.

Patrząc na narastający niepokój wobec stanu finansów państwa (w 2020 roku zapowiada się rekordowy deficyt) oraz postawę Rady Polityki Pieniężnej (która chciałaby osłabienia złotego), można się obawiać, że oczekiwany ruch na parze euro-złoty będzie ruchem w górę. Jego potencjalny zasięg to strefa 4,60-4,63 zł, co oznaczałoby powrót na 11-letnie maksimum wyznaczone pod koniec marca.

Jakby na potwierdzenie tej hipotezy doszło już do wybicia z podobnego trójkąta na parze złoty-frank. Kurs helweckiej waluty wzrósł do ponad 4,21 zł, osiągając najwyższą wartość od maja i naruszając opór leżący na poziomie 4,20 zł.

Bardziej stabilne pozostawały notowania dolara amerykańskiego, za którego w środę rano płacono 3,9630 zł. Funt brytyjski wyceniany był na ponad 4,98 zł, a więc o grosz wyżej niż dzień wcześniej.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (41)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jes
To w pisie powinni się cieszyć. Cała góra pisu to UB, TW lub PZPR. Z ochrony gejów na pewno ucieszy się Jarosław i Antoni.

Jak na razie to Glapa drukuje na potęgę - już 200 mld ukrytego deficytu, który zostanie ukryty poprzez inflację.
gucio_222 odpowiada (usunięty)
masz coś homofobie przeciwko LGBTQ+ ? Ja biorę udział we wszystkich marszach, a ty ?
jas2 odpowiada gucio_222
Powinni baraszkować w sypialni a nie na ulicach. Tak myślę.
marianpazdzioch
Co wisi? Wybory i sytuacja po nich. Będą drukować puste złotówki jak głupi.
and00
Prezydent wyda dekret o drukowaniu?
Nie zapominaj że już drukujemy, co prawda na tle innych minimalne ilości, ale zawsze

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki