REKLAMA

Kurs euro mocno w górę. Złoty spada wraz z giełdami

2020-09-21 13:46
publikacja
2020-09-21 13:46
fot. Bartłomiej Pietrzyk / Shutterstock

Silne spadki na rynkach akcji stłumiły wśród inwestorów apetyt na ryzykowne aktywa. Cierpi na tym polski złoty, tradycyjnie zaliczany do walut rynków wschodzących. W efekcie kurs euro osiągnął najwyższą wartość od dwóch miesięcy.

Polskiej walucie z pewnością zaszkodziła gęsta atmosfera na rynkach akcji. Indeksy w Europie zniżkowały po przeszło 3 proc. Od spadków prawdopodobnie rozpocznie się także sesja na Wall Street.

/ Bankier.pl

W poniedziałek o 13:45 kurs euro wynosił prawie 4,48 zł i był aż o 2,5 grosza wyższy niż przed weekendem. Po raz ostatni euro po 4,48 zł widzieliśmy niemal równo dwa miesiące temu – 20 lipca.

Równocześnie złotemu nie sprzyjają czynniki lokalne. Rano negatywnie zaskoczyły zarówno dane o produkcji budowlano-montażowej jak i statystyki sprzedaży detalicznej.  Nie pomagała także silna przecena akcji polskich banków będących konsekwencją postawienia zarzutów Leszkowi Czarneckiemu – czyli głównemu akcjonariuszowi Getin Noble Banku oraz Idea Banku. Raczej mniejsze znaczenie dla polskiego rynku walutowego miały spory frakcyjne w obozie Zjednoczonej Prawicy.

Jeszcze mocniej niż euro drożał dolar amerykański. Wczesnym popołudniem kurs „zielonego” wynosił 3,80 zł i był o 3,8 grosza wyższy niż w piątek wieczorem. Kurs franka szwajcarskiego zwyżkował o 3,5 grosza, wspinając się na wysokość 4,1613 zł. Frank jest więc najdroższy od dwóch miesięcy.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (13)

dodaj komentarz
jas2
Może wreszcie eksport będzie opłacalny.
grzegorzkubik
Złoto stało się surowcem naśladującym spółkę giełdową. Leci wraz z osłabiającym się kursem indeksów. Złoto znów zalicza większą korektę przed dalszymi wzrostami bo trend wzrostowy trwa. Cały czas przy spowolnieniu gospodarczym, przy korona-wirusie jest bezpiecznym aktywem choć w przypadku gry na nim w kontraktach Złoto stało się surowcem naśladującym spółkę giełdową. Leci wraz z osłabiającym się kursem indeksów. Złoto znów zalicza większą korektę przed dalszymi wzrostami bo trend wzrostowy trwa. Cały czas przy spowolnieniu gospodarczym, przy korona-wirusie jest bezpiecznym aktywem choć w przypadku gry na nim w kontraktach trzeba zdobywać doświadczenie i uważać.
prawdziwynierobot
to w reakcji na piątkowy artykuł, że PLN będzie się umacniał.
niepejsiaty_polak
Patrzę na Forex....panika światowa! No to zanosi się szalona jazda bez trzymanki....Ratuj się kto może! A mason już nie pomoże. No i wiadomo, czemu grubasy takie longi na dolarku sobie wyrychtowali...
428ustka
jak to przeciez nasz gospodarka rosnie, pandemie przeszlismy najlepiej w europie wlaczcie typ info
pn300
Bądźmy precyzyjni. To nie żadne tvp info tylko tvpis.
przemek_opinia odpowiada pn300
Czytać Wasze jęczenie na forum jest gorsze od propagandy TVNu.
niepejsiaty_polak
Znowu się zaczyna....jak w marcu. Tylko że teraz to już i święta woda nie pomoże.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki