REKLAMA
WEBINAR

Mocne spadki na giełdach. W tle groźba lockdownu

2020-09-21 11:31
publikacja
2020-09-21 11:31

Poniedziałkowe przedpołudnie przyniosło kontynuację piątkowych spadków na europejskich giełdach. Pogłębienia wrześniowej korekty można spodziewać się także na Wall Street. Na rynku wróciła obawa o ponowne „zamknięcie gospodarki”.

Mocne spadki na giełdach. W tle groźba lockdownu
Mocne spadki na giełdach. W tle groźba lockdownu
fot. LUCAS JACKSON / / Reuters

Do 11:30 niemiecki DAX zniżkował o 2,6% i prawie tyle samo tracił francuski CAC40 i włoski FTSE MIB. Ale najgłębsze spadki – przekraczające 3,1% - obserwowano w wykonaniu londyńskiego FTSE 100. To nie przypadek, ponieważ to właśnie władze Wielkiej Brytanii wprost ostrzegły przed możliwością ponownego zamknięcia ludzi w domach.

Wizja wprowadzenia nowego lockdownu, który według oficjalnych deklaracji  miałby spowolnić rozprzestrzenianie epidemii Covid-19, to z perspektywy gospodarki ryzyko powtórzenia wiosennej zapaści. Jeszcze niedawno inwestorzy byli przekonani, że władze nie powtórzą tego błędu. Teraz nie jest o już takie pewne.

Patrząc na notowania kontraktów terminowych spadków można oczekiwań też na początku dzisiejszej sesji na Wall Street.  Kontrakty na S&P500 przed południem zniżkowały o 1,4%, natomiast futures na indeks Nasdaq Composite szły w dół o 1,2%.

Czerwień dominowała też na warszawskim parkiecie, gdzie WIG20 tracił ponad 1%. Najmocniej zniżkowały walory JSW (-10%) oraz PGE (-5%) Tauronu (-4,7%). Bardzo słabo spisywały się też akcje banków – indeks WIG-Banki szedł w dół o blisko 3%.

KK

Źródło:
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (15)

dodaj komentarz
open_mind
„Oni” jeszcze raz postanowili zatrzasnąć cenami złota, srebra i rynkami akcji!” Czego ja nie rozumiem to to dlaczego wszelkie fundusze pracownicze nie kupują masowo fizycznego złoto i srebra. ? Bo wolą niebezpieczna gierkę na rynkach akcji – Tak chciwość rządzi nie rozsądek, i w takich przypadkach ich straty będą masakryczne !
open_mind
Jak widzę inicjały pod artykułem sympatycznego Krzysia, to w myślach widzę brakująca literkę, znaczy trzecie K Też tak macie ? Co do Trendu na giełdach to oby wreszcie się zaczęło ! Ps. Świetny dzień do dokupienia Metali szlachetnych.
pasion84
spadki na giełdach, zamknięto dużą kopalnię złota w Ameryce Pd., a złoto spada. Nie rozumiem tego.
open_mind
Co tu jest do niezrozumienia? W detalu fizyk jest do kupienia. Kupuj ! Że ewentualni kupujący boją się manipulacji ETFami i się boją ? To ich sprawa – a jak można manipulować to się to robi, jak zabraknie fizyka to cena podskoczy – proste?
oilman
Rynek szuka plynnosci i ucieka do USD:) Spoko, w dlugim terminie zloto odbije, a teraz czas na zakupy:)
atx
a mnie to tam rybka od kilku miesięcy pracuje zawodowo jako terrorysta
atx odpowiada m00zyk
taaaa terrozuję świat ...swoim oddechem
uciekają w popłochu zamaskowani antyterroryści
twuuuu
twu twuuuuuuu leży
trollmaster odpowiada atx
LOL.
Jeden z lepszych komentarzy od dłuższego czasu.

Rządzisz :D.
carlito1
Tresury ciąg dalszy... Po to były podwyżki dla milicji , zwiększenie ilości milicjantów, mniejsze wymagania do przyjęcia do wojska.....

Powiązane: Koronawirus na GPW i giełdach światowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki