REKLAMA

Kierowcy Amazona załatwiają się do butelek. Firma: to wina pandemii

2021-04-06 09:00
publikacja
2021-04-06 09:00
Kierowcy Amazona załatwiają się do butelek. Firma: to wina pandemii
Kierowcy Amazona załatwiają się do butelek. Firma: to wina pandemii
fot. Jarek Kilian / / shutterstock

Amazon jeszcze do niedawna zaprzeczał doniesieniom, jakoby kierowcy musieli oddawać mocz do butelek. Jednak po interwencji dziennikarzy przeprosił i przyznał, że zaprzeczenie temu było "niewłaściwe" - podaje CBS News

Pierwsze doniesienia o trudnych warunkach pracy kierowców Amazona pojawiły się po tym, jak brytyjski dziennikarz zatrudnił się w firmie. W marcu spółka na Twitterze obalała takie pogłoski, mówiąc: "Gdyby to była prawda, nikt by dla nas nie pracował" - odpowiadał Amazon amerykańskiemu politykowi Marcowi Pocanowi na uwagę, że "płacenie pracownikom 15 dol. za godzinę nie czyni (Amazona - przyp. red.) postępowym miejscem pracy, kiedy likwidujesz związki zawodowe i zmuszasz zatrudnionych do oddawania moczu do butelek". 

Kierowcy amerykańskiego oddziału Amazona podawali w mediach społecznościowych, że są zmuszani do załatwiania swoich potrzeb w ten sposób, ponieważ nie mają czasu ani warunków, aby w trakcie pracy zatrzymać się i skorzystać z toalety. Dodatkowo podczas pracy towarzyszy im system kamer, który kontroluje ich pracę i zachowanie. 

Dziennikarze z USA przyjrzeli się sprawie. Ukazano między innymi wewnętrzną korespondencję Amazona, gdzie podano, że pracownicy firmy na kierowniczych stanowiskach od dawna wiedzieli o takiej sytuacji pracowników. 

Amazon na swoim blogu odniósł się do zarzutów po artykule zamieszczonym w serwisie VICE. "(...) wiemy, że kierowcy mają problem ze znalezieniem toalet ze względu na ruch na trasie lub drogi wiejskie, a miało to miejsce szczególnie w czasie koronawirusa, kiedy wiele publicznych toalet było zamkniętych".

WS

Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (15)

dodaj komentarz
qart
Ta firma to patologia, nie dam im zarobić nawet złotówki.
tysiak35
To Allegro urośnie czy spadnie ?.
mooooo
Przecież ten jankeski kraj bije się o prawa człowieka na Tajwanie już o Nawalnym nie wspomnę a własnym pracownikom każą szczac do butelki to ja się pytam gdzie jest poszanowanie praw człowieka?
300_pala
Hasło reklamowe Amazon: "Czy trzymasz mocz"
mrbeast
Ciekawiło mnie zawsze jak się załatwiają tacy alpiniści, którzy włażą na Mount Everest albo Nanga Parbat.
syn_kornela odpowiada kapitanzbik
Dwójka też?
talmud
......wazne ze "demokracja" ze "państwo prawa" etc etc......ciekawe jakie były by konsekwencje & sankcje jak by w chinach kierowcy "lali do butelek" albo "walili w worek" ? (sic!!!!!!)
prs
Taniec Bidena, co do sytuacji w Stanach..

https://youtu.be/RlWeJDFLbD0
prs
Raz to za malo, tutaj potyka sie drugi raz - na tych samych schodach..

https://youtu.be/-leC5KIRwtc

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki