REKLAMA
ZAGŁOSUJ

KNF nałożyła ponad 4 mln zł kary na ING Bank Śląski

2022-01-11 12:40
publikacja
2022-01-11 12:40
KNF nałożyła ponad 4 mln zł kary na ING Bank Śląski
KNF nałożyła ponad 4 mln zł kary na ING Bank Śląski
fot. Bjoern Wylezich / / Shutterstock

Komisja Nadzoru Finansowego wydała decyzję nakładającą na ING Bank Śląski kary w łącznej wysokości 4,3 mln zł za nieprawidłowości w sprawowaniu funkcji depozytariusza - poinformowała we wtorek Komisja.

Decyzja została wydana 17 grudnia 2021 r. Kary zostały nałożone w związku z wykonywaniem obowiązków depozytariusza w sposób "nierzetelny i bez dochowania najwyższej staranności wynikającej z profesjonalnego charakteru prowadzonej działalności".

"Nieprawidłowości wskazują na nieskuteczność przyjętego modelu realizacji obowiązków ING Banku Śląskiego SA jako depozytariusza. Ocena wiarygodności wycen otrzymanych od zewnętrznego podmiotu wyceniającego, sprowadzała się jedynie do ich formalnej weryfikacji, bez sprawdzenia ich merytorycznej poprawności. Rolą depozytariusza jest upewnienie się, że wycena aktywów przez fundusz lub zewnętrzny podmiot wyceniający, została przeprowadzona zgodnie z przepisami prawa i statutem funduszu" - napisano w komunikacie.

Bank poinformował, że złoży wniosek do Komisji o ponowne rozpatrzenie sprawy, w związku z tym, że w jego opinii, wykonywał czynności depozytariusza z należytą starannością. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (5)

dodaj komentarz
adrian0
powinni być pociągnięci do odpowiedzialności za inne ,grzechy’ i może będzie kontrola innych dziedzin działalności w/w Banku
cxxiv
Coś w tym jest. Ostatnio z mojego konta za namową oszusta przelałem kilkadziesiąt tysięcy. ING obudziło się jak zostało tylko kilka tysięcy na koncie i zauważyła podejrzane nazwisko w przelewach. Niestety nakładane kary na banki uderzają w ich klientów a nie w bank.
adrian6025
Ja też nie bronie banków ale o co tu chodzi.
Myślę że nasze Państwo szuka pieniędzy.
Przecież nawet jak bank będzie musiał zapłacić kare to i tak pójdzie to z pieniędzy klientów. Kurde w jakim kraju my żyjemy.
-marcin
"nieprawidłowości w sprawowaniu funkcji depozytariusza" ??? Co to jest ??? Nie bronię banków. Ale kara 4 miliony za takie coś..?? Miejmy nadzieję, że KNF nie dobiera się do ING tak jak do banku Leszka Czarneckiego gdzie ówczesny prezes KNF chciał posady dla słynnego pana Zdzisława....
kiwixix
ING - jeden z najbardziej wolnościowych banków jakie znam. Komuniści pisowscy bardzo nie lubią takich.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki