REKLAMA

Grupa Hager rozpoczęła budowę nowego zakładu w Bieruniu

2022-11-22 15:38
publikacja
2022-11-22 15:38

Wyspecjalizowana w wytwarzaniu produktów elektrycznych dla przemysłu i budownictwa Grupa Hager oficjalnie rozpoczęła wtorek budowę nowego zakładu produkcyjnego w Bieruniu (Śląskie). Fabryka, w której będzie pracować około tysiąc osób, ma być gotowa latem przyszłego roku - podał inwestor.

Grupa Hager rozpoczęła budowę nowego zakładu w Bieruniu
Grupa Hager rozpoczęła budowę nowego zakładu w Bieruniu
fot. panuwat phimpha / / Shutterstock

Nowy zakład o powierzchni przekraczającej 21 tys. m kw. (w tym 16 tys. m kw. na cele produkcyjne i magazynowe) buduje na potrzeby Hagera firma Panattoni. Jak informowano we wrześniu tego roku, koszt inwestycji w Bieruniu to ok. 50 mln euro. W nowej fabryce produkowane będą głównie produkty stosowane do rozdziału prądu elektrycznego.

Wybudowanie fabryki w Bieruniu w woj. śląskim - ok. 10 km od istniejącej fabryki Grupy Hager w Tychach - pozwoli spółce na zwiększenie mocy produkcyjnych i rozwinięcie portfolio produktów. Fabryka będzie zasilana w prąd z instalacji fotowoltaicznej.

"Budowana w Bieruniu fabryka będzie najbardziej nowoczesnym zakładem w Grupie Hager, który znacznie zwiększy nasze moce produkcyjne na krajowym rynku" - powiedział Jacek Lubecki z Grupy Hager, cytowany we wtorkowym komunikacie.

Jak poinformował inwestor, pierwsze prace budowlane na terenie działki inwestycyjnej Grupy Hager w Bieruniu rozpoczęły się w sierpniu br. od przygotowania gruntu. Następnym etapem była instalacja fundamentów i posadowienie słupów prefabrykowanych. Obecnie widoczne są już ściany i dach nowej fabryki. W przyszłym roku rozpoczną się prace wykończeniowe, a pierwsze linie produkcyjne ruszą latem 2023 r. Przed fabryką powstanie parking na ok. 600 samochodów.

Grupa Hager działa w Polsce od 1992 r. Zatrudnia na polskim rynku ponad 1,5 tys. pracowników w obszarach produkcji, logistyki, sprzedaży i działów wsparcia. Fabryka w Bieruniu będzie trzecim zakładem Grupy w Polsce.

Założona w 1955 r. w Niemczech firma Hager dostarcza produkty elektryczne dla budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego i komercyjnego. Asortyment produktów spółki obejmuje dystrybucję energii, osprzęt elektroinstalacyjny, automatykę budynkową i systemy zarządzania kablami. Hager ma 22 zakłady produkcyjne w 10 krajach. Zatrudnia ogółem ok. 12,1 tys. pracowników. Roczny obrót firmy to ok. 2,6 mld euro. W skład Grupy Hager wchodzą takie marki jak Berker, Daitem, Diagral, Efen czy Elcom.(PAP)

mab/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Inwestycje w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki