REKLAMA

Forever Entertainment zdobywa kolejne licencje; pracuje na remake'ami trylogii Front Mission

2022-09-28 17:52
publikacja
2022-09-28 17:52

Forever Entertainment zdobywa kolejne licencje jednocześnie pracując nad remake'ami trylogii Front Mission - pierwszy ma się pojawić jeszcze w tym roku - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Zbigniew Dębicki. Grupa ma zamiar zmienić podejście do remak'ów gier, a przykładem nowego elementu strategii ma być gra Fear Effect Reinvented.

Forever Entertainment zdobywa kolejne licencje; pracuje na remake'ami trylogii Front Mission
Forever Entertainment zdobywa kolejne licencje; pracuje na remake'ami trylogii Front Mission
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

"W tej chwili prowadzimy zaawansowane rozmowy, żeby pozyskać kolejne znane licencje i znane IP, i niestety jeszcze nie mogę się chwalić. (...) Jedyne co mogę w tej chwili powiedzieć, to że one są znacznie większe niż dotychczasowe, łącznie z Front Mission" - powiedział prezes Zbigniew Dębicki.

"Tytuł (Front Mission 1st Remake - przyp. PAP) nadchodzi i zostanie wydany pod koniec tego roku, a dokładniej w listopadzie, ale nie możemy zdradzić jeszcze którego dnia ze względu na przygotowywanie akcji marketingowej. Jest to dla nas wyjątkowe wyróżnienie, że przyszło nam pracować nie nad jednym, a trzema tytułami (remake'ami - przyp. PAP) - Front Mission 2 i Front Mission 3. Jest to dodatkowe wyróżnienie dla samego Ferover, bo jest to tytuł, który powstaje przy pomocy zespołu wewnętrznego Forever Entertainment" - dodał.

Dębicki liczy, że wydanie pierwszego remake'u będzie miało wpływ na wyniki i rozwój spółki.

"Front Mission 1st Remake będzie miał duży wpływ na wyniki finansowe spółki, jak i na rozpoznawalność spółki na rynku. Świetnym przykładem mogą być premiery Panzer Dragoona i House of Dead - każdy z tych tytułów dał nam skokowy rozwój, skokowy wzrost przychodów i skokowy wzrost zainteresowania IP ownerów (właścicieli - przyp. PAP), który skutkował tym, że przesyłali nam kolejne tytuły do reamake'owania. Każdy jest w stanie dość łatwo stwierdzić szukając informacji o First Mission, że jest to o wiele większa gra niż House of Dead" - powiedział.

Front Mission 1st Remake zadebiutuje na konsolach Nintendo Switch.

Nad remake'iem drugiej części Front Mission pracuje spółka zależna Storm Trident, gra również zadebiutuje na konsolach Nintendo Switch.

"Już od ponad roku pracujemy w spółce nad Front Mission 2 Remake. Ten tytuł jest obecnie naszym największym projektem (...) i mam nadzieję, że otworzy nam wiele nowych drzwi, jako spółce która pokaże, że potrafi tworzyć wysokiej jakości projekty" - powiedział członek zarządu Storm Trident, Sebastian Kijaczko.

"Dodatkową zaletą projektów będzie to, że Front Missson 2 nigdy nie pojawił się na rynku Zachodnim, więc będziemy po raz pierwszy dostarczać grę w formie remake'u na rynki poza Japonią. Jest to dla nas kluczowy element, z którym się mierzymy. (...) Dzięki temu możemy rozszerzać się na nowych graczy, którzy nigdy nie spróbowali, a jest wielu, którzy chcieli zagrać, ale bariera językowa była nie do pokonania" - dodał.

Premiera gry została zaplanowana na przyszły rok.

Nad remake'iem trzeciej części Front Mission pracuje spółka zależna Megapixel. Jej członek zarządu, Artur Grzegorczyn powiedział, że prace nad tym tytułem trwają od ok. roku.

Z kolei Sebastian Kijaczko poinformował, że Storm Trident pracuje nad jeszcze jednym projektem - grą Night Slashers Remake.

"Jest to kolejny z dużych tytułów, które w spółce produkujemy, oczywiście poza innymi projektami, ale o tym opowiemy więcej w późniejszym terminie" - powiedział Kijaczko.

Artur Grzegorczyn z Megapixel powiedział, że zaawansowany jest remake gry Fear Effect, którego pełny tytuł brzmi "Fear Effect Reinvented". Megapixel ma tą produkcją pokazać inne podejście do odnawiania gier na licencji.

"Gra wyjdzie szybciej niż nam się wydaje" - powiedział Grzegorczyn. Jednak nie sprecyzował dokładnego terminu. Wcześniej planowano, że premiera odbędzie się w 2023 roku. Produkcja ma zadebiutować na konsolach PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz na PC.

"Po raz pierwszy postanowiliśmy w przypadku remake'a zrobić coś, co jest bardziej reinvented (wymyślone na nowo - przyp. PAP), żeby spróbować innego kierunku (...). Gra Fear Effect jest przykładem (...) zmiany kierunku produkcyjnego i myślę, że będziemy go kontynuować" - powiedział Grzegorczyn.

"Tytuł ten jest dość kontrowersyjny, zawsze spotykał się ze spolaryzowaną reakcją ludzi. Tu mamy podobną sytuację, ale to jest sposób na sprzedaż. (...) Mam nadzieję, że to jest coś, co pokaże naszym potencjalnym partnerom czy właścicielom licencji, że poza pracą na remake'ami możemy też stworzyć tę grę od początku w oparciu o licencje, np. w taki sposób jak w przypadku Resident Evil 2" - powiedział Dębicki.

Prezes Zbigniew Dębicki zapowiedział również, że zgodnie z przyjętą strategią grupy Forever Entertainment, spółka Storm Trident jest obecnie przygotowywana do debiutu w alternatywnym systemie obrotu NewConnect, podobnie jak spółka zależna TA.

TA pracuje obecnie na grą logiczną Magical Drop VI, która ma zadebiutować nadchodzącej zimy na konsoli Nintendo Switch.

"Wiążemy z tym tytułem duże nadzieje. To jest znane IP, a gry logiczne zyskują ostatnio na popularności" - powiedział prezes Forever Entertainment. (PAP Biznes)

mcb/ asa/

Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki