Firmy częściej zatrudniają po stażu

Coraz więcej firm poprzez staże i praktyki szuka przyszłych pracowników. Jeszcze przed dwoma laty, w czasach 12-proc. bezrobocia, szansa na ofertę stałej pracy po studenckiej praktyce czy stażu była przywilejem zarezerwowanym dla nielicznych studentów i absolwentów.

Firmy częściej zatrudniają po stażu
Firmy częściej zatrudniają po stażu (fot. Gajus / YAY Foto)

Większość cieszyła się, jeśli dostali możliwość zdobycia oczekiwanego przez pracodawców kilkumiesięcznego praktycznego doświadczenia za minimalną stawkę (bo spora część praktyk była bezpłatna). To już przeszłość - pisze "Rzeczpospolita".

Jak wynika z badań i danych firm, od zeszłego roku sytuacja zmieniła się na korzyść młodych ludzi, którzy zresztą zdają sobie z tego sprawę.

Tylko pięciu na stu studiujących Polaków jest obecnie gotowych praktykować bez wynagrodzenia, a szansa na stałe zatrudnienie to dla nich jeden z głównych czynników decydujących o atrakcyjności stażu czy praktyki - wynika z raportu "Praca 2.0" firmy PwC, który jest wynikiem badania 612 studentów i 334 pracodawców. Zdają sobie z tego sprawę pracodawcy, którzy coraz częściej traktują staż czy praktykę studencką jako okres próbny przed zatrudnieniem.

ZUS zredukuje zatrudnienie w całej Polsce

ZUS zredukuje zatrudnienie w całej Polsce

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zamierza odesłać na emeryturę wszystkich uprawnionych do tego pracowników. Umowy nie zostaną również przedłużone tym etatowcom, którzy w tym roku osiągną wiek emerytalny. Taka polityka będzie obowiązywać we wszystkich oddziałach ZUS-u w kraju.

Pracownicy sezonowi pilnie poszukiwani

Bezrobocie w czerwcu spadło poniżej 9 proc., więc krajowe firmy muszą coraz energiczniej poszukiwać pracowników, również te, które szukają kadry do prac sezonowych. Najbardziej poszukiwani podczas wakacji są pracownicy w gastronomii, produkcji oraz rolnictwie.

Dynamicznie zwiększające obszar działania firmy logistyczne i transportowe szukają kierowców. Wiele firm chętnie zatrudni obywateli Ukrainy - czytaj więcej.

(PAP)

mwc/ sp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~StanRS

Teraz politruki przekonują że prawie darmowe staże na których korzystają przede wszystkim "byzesmeny" to jest najwłaściwsza droga. A że jedną osobę na tysiąc zatrudnią po tych stażach, to kto by wchodził w takie szczegóły. Tak to już jest jak media głównego ścieku prezentują interesy korporacji i obcych państw, a swój kraj i ludzi traktują jako kolonię do wyzyskania.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~i98

Po stażu można dostać pracę, warto taki staż wykorzystać maksymalnie jak się da, żeby się czegoś nauczyć! : http://blog.impel.pl/pierwszy-staz-praca-porady-styledigger-pl/ . Fajnie o tym tu pisali!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.