REKLAMA

Festiwal wzrostów u producentów gier. Zdominowali sesję

2019-03-28 17:41
publikacja
2019-03-28 17:41
Festiwal wzrostów u producentów gier. Zdominowali sesję
Festiwal wzrostów u producentów gier. Zdominowali sesję
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Niewielkie spadki na głównych indeksach GPW nie zaszkodziły akcjom producentów gier. W czwartek polski gaming zdominował sesję.

Czwartek był raczej spokojnym dniem na światowych giełdach. Zarówno główne indeksy europejskie, jak i amerykańskie nie notowały gwałtownych zmian. Nawet indeks giełdy tureckiej - mimo walutowego zamieszania nad Bosforem - zakończył dzisiejszą sesję na niewielkim plusie.

Nie dziwi zatem brak fajerwerków na GPW. Choć po zamknięciu sesji pewien niedosyt pozostał, WIG20 przez większość dnia notowany był bowiem ponad kreską, ostatecznie jednak stracił 0,06 proc. i jest już tylko niecałe 14 punktów ponad psychologiczną barierą 2300 punktów. W pobliżu kreski sesję zakończyły także sWIG (+0,01 proc.) oraz WIG (-0,16 proc.), najsłabiej z czwórki głównych indeksów wypadł zaś mWIG (-0,6 proc.). Ponownie rozczarowały obroty, które sięgnęły na szerokim rynku ledwie 569 mln zł.

fot. / / Bankier.pl

Marazm na głównych indeksach nie oznacza jednak, że na GPW nic się nie działo. O wskazanie bohatera sesji nie trudno, to indeks producentów gier, który urósł w czwartek aż o 7,3 proc. To przede wszystkim zasługa 11bit studios, którego kurs wzrósł aż o 17,6 proc. Obroty na akcjach spółki w czwartek przekroczyły 37 mln zł i były czwartymi najwyższymi na GPW. Spółka podała w środę po sesji raport roczny. Zysk netto producenta gier wyniósł w czwartym kwartale 2018 roku 9,1 mln zł i okazał się o 15 proc. wyższy od średniej prognoz analityków ankietowanych przez PAP Biznes. Przychody wyniosły 22,5 mln zł i były o 15 proc. wyższe od konsensusu.

Na plusie sesję zamknął także CD Projekt, który mocno rósł również wczoraj, gdy wsparcie dla akcji producenta "WIedźmina" stanowiły - podobnie jak dziś w wypadki 11bit - wyniki finansowe oraz zapowiedzi zarządu. Jednocześnie dzięki temu rozpędowi cena za jedną akcję CD Projektu przekroczyła poziom 200 zł. O istotności tego poziomu w swoim tekście pisał dziś Adam Hajdamowicz.

Ponad kreską czwartkową sesję zamknęli także inni uczestnicy indeksu WIG-Games. 4,6 proc. zyskał PlayWay, 1,1 proc. Ten Square Games, nawet poobijane CI Games zdołało zamknąć dzisiejszą sesję 3 proc. ponad kreską. Mocne wzrosty notowali także inni producenci tacy jak Cherrypick Games (+8,6 proc.), czy Farm 51 (+4,2 proc.).

W indeksie WIG20 oprócz CD Projektu ponad 1 proc. zyskiwały akcje PGNiG oraz CCC. Spadkom przewodził Lotos (o 2,2 proc.). Akcje paliwowego koncernu osiągnęły 26 lutego historyczne maksimum, jednak od tego czasu straciły ponad 15 proc.

Na szerokim rynku kurs Selvity poszedł w górę o 4 proc. Przed sesją biotechnologiczna grupa ogłosiła wyniki (spadek zysku netto do 0,9 mln zł w 2018 r. z 6,7 mln zł w 2017 r.) oraz plan podziału na dwie spółki notowane na GPW odpowiadające za odrębne segmenty działalności - innowacyjną i usługową. Zwyżka notowań zbiegła się w czasie z publikacją przez spółkę komunikatu o podpisaniu przez Selvitę umowy o dotację z NCBiR o wartości 39,5 mln zł. NCBiR ogłosił, że projekt Selvity został wybrany do dofinansowania 15 marca.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki