REKLAMA

Elektrobudowa zdecydowała o rozpoczęciu przeglądu dostępnych opcji finansowania

2019-06-04 19:44
publikacja
2019-06-04 19:44

Zarząd Elektrobudowy zdecydował o rozpoczęciu przeglądu dostępnych opcji finansowania działalności spółki - podała Elektrobudowa w komunikacie.

fot. / / Elektrobudowa

Jak podano, proces przeglądu prowadzony będzie w związku z działaniami zmierzającymi do uzgodnienia z instytucjami finansowymi zasad finansowania spółki, zgodnie z postanowieniami umowy zawartej z bankami pod koniec maja.

"W ramach przeglądu zarząd spółki rozważy, w kontekście obecnej sytuacji finansowej spółki oraz uwarunkowań rynkowych, dostępność oraz możliwość podjęcia przez spółkę potencjalnych działań ukierunkowanych na pozyskanie dodatkowego kapitału obrotowego dla zapewnienia kontynuacji przez spółkę działalności w rozmiarze nie mniejszym niż dotychczasowy oraz niezakłóconej realizacji obecnych i nowych kontraktów" - napisano.

Zarząd zamierza prowadzić rozmowy z instytucjami finansowymi, które są obecnie zaangażowane w finansowanie działalności spółki jak i innymi podmiotami. Nie wyklucza także rozmów z obecnymi akcjonariuszami, jak również z innymi potencjalnymi inwestorami.

O zawarciu umowy w sprawie finansowania działalności spółki z instytucjami finansującymi – Bankiem Handlowym, mBankiem, ING Bankiem Śląskim, Haitong Bankiem oraz BNP Paribas, Elektrobudowa informowała 28 maja.

Zawarte porozumienie ma m.in. zapewnić Elektrobudowie utrzymanie przez instytucje finansujące do 31 lipca dotychczasowego poziomu finansowania, wykorzystywanego przez spółkę głównie do gwarancji bankowych przy realizacji inwestycji. 

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki