REKLAMA

Duńczyk skazany za fake news. "Nie mogę zapłacić, mam 3 żony na utrzymaniu"

2018-04-30 12:06
publikacja
2018-04-30 12:06

Malezyjski sąd skazał obywatela Danii jemeńskiego pochodzenia na tydzień więzienia za rozpowszechnianie w internecie fałszywych wiadomości.

Kampania przeciw fake newsom w Kuala Lumpur / FORUM

To pierwsza osoba skazana na podstawie przepisów uchwalonych na początku kwietnia. Krytykowane przez malezyjską opozycję prawo przewiduje nawet sześc lat więzienia za rozpowszechnianie fake newsów. Jej zdaniem celem przepisów jest ograniczenie wolności słowa.

46-letni Salah Salem Saleh Sulaiman umieścił na popularnym serwisie internetowym You Tube nagranie. Miało ono dowodzić sabotowania przez malezyjskie pogotowie obowiązków ratunkowych wobec Palestyńczyka zastrzelonego w stolicy kraju - Kuala Lumpur. Do zdarzenia doszło 21 kwietnia - członek Hamasu i ekspert w dziedzinie broni został zastrzelony przez niezidentyfikowanego motocyklistę. Zdaniem Salaha Salema Saleha Sulaimana za zabójstwem mógł stać izraelski wywiad.

Oprócz kary tygodnia więzienia Salah Salem Saleh Sulaiman został skazany na zapłatę grzywny równowartości 2500 dolarów. Duńczyk przyznał się do winy, oświadczył również, że nie stać go na zapłatę grzywny, ponieważ ma na utrzymaniu trzy żony i szóstkę dzieci.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/AFP/mt/kano

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki