Czerwińska: Danina solidarnościowa trafi do funduszu

- Danina będzie sposobem zasilenia funduszu, który pójdzie na bardzo słuszny cel - mówi w rozmowie z Pulsem Biznesu na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach minister finansów Teresa Czerwińska.

Podatek, którego wprowadzenie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, będzie powiązany z dochodami do opodatkowania, zaś jego szczegóły resort zamierza przedstawić we wtorek. Teresa Czerwińska zaprzecza jednocześnie, by toczyły się prace nad wprowadzeniem dodatkowej stawki podatkowej dla najlepiej zarabiających.

Resort zamierza skupiać się na uszczelnieniu i uproszczeniu systemu podatkowego, zwłaszcza w kwestii podatku CIT. - We wszystkich raportach, jakie są mi znane: Doing Business, Bank Światowy, kończąc na monitoringu Narodowego Banku Polskiego, podstawową barierą rozwoju przedsiębiorczości jest nie wysokość stawek podatkowych, tylko bariery administracyjno-prawne - zaznacza.

Więcej nt. planowanych działań MF w sprawie zmian w podatku CIT i VAT w materiale wideo.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 30 nostsherlock

Powinni ten fundusz nazwać "Koryto", żeby nazwa mówiła jaki jest jego cel.

! Odpowiedz
0 4 pis_po_jedno_zlo

"Koryto +" By swoim żyło się lepiej.

Przecież cały program PIS-u się na tym opiera, zabrać pracującym, rozdać trochę niepracującym, a większość przytulić. Można legalnie kraść? MOŻNA! Tylko trzeba być politykiem socjalistą, czy to PIS czy PO, nie ma znaczenia.

! Odpowiedz
1 40 trooper

No bez jaj, kolejny nowy podatek??? Co nowy miesiąc to nowy podatek. Jeszcze trochę nie będzie już czego ludziom zabierać. To ja się pytam, gdzie ta kasa z walki z wyłudzeniami VAT? Gdzie ta kasa z 'wystarczy nie kraść'?

! Odpowiedz
2 35 trooper

A w czerwcu obudzi się kolejna grupa poszkodowanych przez życie, więc będzie okazja do wprowadzenia kolejnej daniny. PIS się dopiero rozkręca. A obiecywali. że nowych podatków nie będzie! Ludzie, pora się przebudzić z letargu.

! Odpowiedz
0 4 slc350

Oni chwalą się sukcesami, że "wykryli nieprawidłowości" nie tym ,że cokolwiek odzyskali... wyobrażacie sobię kogoś kto kradnie 100mln,. zł i trzyma je w Polsce?

! Odpowiedz
0 6 karbinadel odpowiada trooper

Nieprawda. PiS obiecywał, że nie będzie podwyższał podatków. Więc nie podwyższa - tylko wprowadza nowe. Od bogactwa, od paliwa, itd. Szkoda, że nie od głupoty - bo tu dochody byłyby przeogromne

! Odpowiedz
4 52 piotr_malkontent

Gdyby tak jeszcze trochę podnieść podatki i "dokręcić śruby". Wtedy nie trzeba będzie w ogóle pracować a utrzymywać nas będą... Urzędy Skarbowe. No to lewa, lewa, lewa - równym europejskim krokiem.

! Odpowiedz
3 70 lsuq9

Kolejny fundusz "by żyło się lepiej" - urzędnikom. Nowe źródło zasilania z kieszeni obywateli, jak co zostanie to może się wtedy przekaże potrzebującym. Jak już urzędnikom się wypłaci z premią i 13-tą pensją.

! Odpowiedz
20 51 search

co danina to kolejny fundusz dla ziomkow z pis. kazdy ziomek po 20 k by zylo sie lepiej, suweren tak chcial i wszystko bylo w niebieskiej teczce

! Odpowiedz
17 57 specjalnie_zarejstrowany1

Niech mi to ktos wytlumaczy:

"...będzie powiązany z dochodami do opodatkowania, (...) zaprzecza jednocześnie, by toczyły się prace nad wprowadzeniem dodatkowej stawki podatkowej. "

To bedzie jakis podatek Schrodingera? Ze jednoczesnie bedzie i go nie bedzie? To tak samo jak z ta oplata paliwowa ze jest ale nikt jej nie placi?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.