REKLAMA

Bycze nastroje w handlu miedzią. KGHM zyskuje

2011-12-02 12:33
publikacja
2011-12-02 12:33
Jak wynika z ostatniej ankiety przeprowadzonej przez agencję Bloomberg, traderzy na rynku miedzi zaczęli wykazywać większe pro-wzrostowe nastawienie. Wszystko za sprawą środowej decyzji Ludowego Banku Chin, który obniżył stopę rezerw obowiązkowych. Tymczasem napięcia na lini Iran - Zachód w dalszym ciągu podtrzymują cenę ropy.

Pierwszy raz od sześciu tygodni, ankieta przeprowadzona przez Bloomberg wykazała powiększenie obozu byków wśród miedziowych traderów. 12 na 24 ankietowanych oczekuje wzrostu cen czerwonego metalu w ciągu nadchodzącego tygodnia, a dwóch pozostaje neutralnych. Ostatnim razem gdy razem zapowiadali wzrosty w tygodniu zakończonym 21 października, ceny miedzi w ciągu kolejnych pięciu dni wzrosły o 14 proc.

Globalne zapasy miedzi monitorowane przez giełdy w Londynie, Nowym Jorku i Szanghaju spadły od marca o 23 proc. Kurs czerwonego metalu odnotował w środę wyjątkowo silny wzrost wyceny, po tym  jak Chiny, czyli największy konsument miedzi na świecie, obcięły stopę rezerw obowiązkowych dla wszystkich banków - pierwszy raz od 2008 roku. - Kredyt w Chinach będzie teraz łatwiejszy do pozyskania i to pozwoli firmom odbudować zapasy miedzi - uważa Angus Staines, analityk UBS AG w Londynie. Według niego będzie to sprzyjać wycenie miedzi.

W tym roku miedź straciła już 18 proc. O godzinie 12:06 za jedną tonę czerwonego metalu w Londynie płacono 7 911$ za jedną tonę, czyli o 1,55 proc. więcej niż wczoraj. Akcje KGHM Polska Miedź drożały 0,75 proc. i za jedną akcję płacono 133,50 złotych.

Napięcia pomiędzy Iranem, a Zachodem w dalszym ciągu generują duże obawy o stabilność dostaw ropy z Bliskiego Wschodu. Ropa marki Crude o godzinie 12:20 drożała w Nowym Jorku o 0,75 proc. i za jedną baryłkę płacono już 100,95$. Tym samym kurs czarnego złota jest na najlepszej drodze, by odnotować pierwszy tygodniowy wzrost cen od trzech tygodni.

K.G.Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki