REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Branża turystyczna na Dolnym Śląsku: ostatni sezon wakacyjny najlepszy w historii

2021-11-09 12:35
publikacja
2021-11-09 12:35
Branża turystyczna na Dolnym Śląsku: ostatni sezon wakacyjny najlepszy w historii
Branża turystyczna na Dolnym Śląsku: ostatni sezon wakacyjny najlepszy w historii
fot. Adrian79 / / Shutterstock

Do końca września na Dolnym Śląsku dokonano płatności bonem turystycznym na łączną kwotę niemal 130 mln zł. Władze Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej (DOT) podkreślają, że tegoroczny sezon był bardzo dobry dla branży turystycznej w regionie.

Prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej Adam Zawada podczas wtorkowej konferencji prasowej podkreślił, że tegoroczny sezon wakacyjny dla dolnośląskiej branży turystycznej był najlepszy w historii.

„Dolnośląska branża turystyczna w sposób dynamiczny wyszła z zapaści pandemicznej. Dane do nas płynące są bardzo optymistyczne i pokazują nowe przestrzenie dla regionalnej branży turystyczne” - mówił Zawada.

Prezes podkreślił, że jednym z kluczowych czynników odpowiedzialnych za dynamikę przychodów w branży turystycznej w sezonie wakacyjnym była realizacja bonów turystycznych. W regionie w programie Polski Bon Turystyczny zarejestrowało się 2230 firm. Za pomocą bonu dokonano tam ponad 192 tys. płatności na łączną kwotę niemal 130 mln zł. To stanowi 7 proc. wszystkich płatności bonem w kraju.

Zawada zwrócił też uwagę na uruchomioną w tym roku przez DOT, Dolnośląski Urząd Marszałkowski oraz Miasto Wrocław platformę zakupową na usługi turystyczne. „Platforma ta daje możliwość zakupu całego wachlarza usług turystyczny w regionie. Jest ich tam ponad tysiąc; do tej pory z tej formy zakupu skorzystało 2,5 tys. posiadaczy bonów turystycznych” - wyliczał prezes.

Jak podkreślono podczas konferencji prasowej, w regionie trwają przygotowania do sezonu zimowego. Starosta Powiatu Karkonoskiego Krzysztof Wiśniewski podkreślił, że w wyższych partiach Karkonoszy już leży śnieg, a właściciele wyciągów narciarskich planują rozpocząć naśnieżanie w połowie listopada.

autor: Piotr Doczekalski

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (3)

dodaj komentarz
vonmisses
Sam znam ludzi, którzy roku bez Bieszczad sobie nie wyobrażali, a teraz z przyczyn politycznych porzucili miłość i do Karpacza jeżdżą, czy innej Szklarskiej... Stąd w tych bardziej cywilizowanych częściach kraju wzrosty z turystyki :)
prs
Dobry deal.
Dzieciaki ruszyly sie z domow, dzieki Rzadowi mialy za co, a Rzad w tych czy innych podatkach odzyskal kupe z tej "wydanej kasy"..


Dla Donka - nie do pomyslenia, zbyt skomplikowane..

Piniendzy nima, i nie byndzie - jak to po "wielkich przemysleniach" stwierdzil wierny germek, funfel
Dobry deal.
Dzieciaki ruszyly sie z domow, dzieki Rzadowi mialy za co, a Rzad w tych czy innych podatkach odzyskal kupe z tej "wydanej kasy"..


Dla Donka - nie do pomyslenia, zbyt skomplikowane..

Piniendzy nima, i nie byndzie - jak to po "wielkich przemysleniach" stwierdzil wierny germek, funfel Donka, ktoremu wydawalo sie ze cos wie o ekonomii, Rostkowski..
obiektywny_komentator
Rozdawanie publicznej kasy w taki sposób to nie żaden dobry deal, tylko kreowanie inflacji i deficytu budżetowego. Każdy rozsądny zadaje sobie pytanie, kto za tą covidową imprezę zapłaci, jak się to skończy. Ci co się teraz w branży hotelarskiej tak nachapali, zapłacą za to wkrótce - spadkiem obrotów. Oczywiście Rozdawanie publicznej kasy w taki sposób to nie żaden dobry deal, tylko kreowanie inflacji i deficytu budżetowego. Każdy rozsądny zadaje sobie pytanie, kto za tą covidową imprezę zapłaci, jak się to skończy. Ci co się teraz w branży hotelarskiej tak nachapali, zapłacą za to wkrótce - spadkiem obrotów. Oczywiście rozłoży się to nierówno, będzie wielu wygranych jak np. Energylandia, która z pieniędzy podatników dostała kilkadziesiąt milionów dotacji. Znajomi prowadzący ośrodek właśnie lecą sobie do Azji ponurkować - za te pieniążki od rządu pozbierane z bonów. Tu zostawiają deficyt, tam kasę. Jaki jest sens dalszego finansowania hotelarstwa jak wszystko hula, hotele mają pełne obłożenie, a za 3 dni w Zakopanem winszują sobie na długi weekend 5000zł/pokój/ 3 doby. Może jak zwykły chleb będzie po 10zł, a litr benzyny też po 10, Jarosław zmądrzeje.

Powiązane: Bon turystyczny – 500 zł na wakacje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki