REKLAMA

Ardanowski: Nieprawdą jest, że stadnina koni w Janowie ma 7 mln zł straty za 2019 r.

2020-05-25 19:37
publikacja
2020-05-25 19:37

Nieprawdziwe są informacje, że stadnina koni w Janowie ma 7 mln zł straty za 2019 r. Wynik za ub. rok będzie ujemny, ale dokładne liczby zostaną podane do końca czerwca - powiedział w poniedziałek minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

/ fot. Hubert Mathis / ZUMA Press

Nie uważam, że w Janowie wszystko było w porządku, więc wysłałem tam kontrolę, jeśli się okaże, że ktoś zawinił, zostaną wyciągnięte konsekwencje" - zaznaczył minister rolnictwa w rozmowie z RMF FM.

Ardanowski był pytany o sytuację w stadninie koni w Janowie Podlaskim i jej wyniki finansowe za 2019 rok.

Jak zaznaczył wynik stadniny w Janowie za 2019 r. będzie ujemny, ale nie zdradził wysokości straty. "Dokładny wynik zostanie opublikowany do końca czerwca po zamknięciu i podliczeniu roku obrachunkowego" - zapowiedział.

Szef resortu rolnictwa dodał, że w wielu gospodarstwach hodujących konie są straty.

O złej sytuacji w stadninie w Janowie w ub. tygodniu informowały posłanki KO Joanna Kluzik-Rostkowska i Dorota Niedziela, które w poniedziałek poinformowały o swoich spostrzeżeniach na konferencji prasowej. Według ich relacji, warunki higieniczne zwierząt w stadninie w Janowie Podlaskim są "dramatyczne".

Posłanki przekazały, że boksy koni są niesprzątane przez wiele miesięcy, zwierzęta stoją w odchodach, brak jest opieki, szczepień i dokumentów. Zwróciły również uwagę na sytuację stada krów, która - ich zdaniem - jest skandaliczna. Za ten stan - oceniły - odpowiedzialność ponosi przede wszystkim poprzedni szef stadniny, Grzegorz Czochański.

Stadnina w Janowie Podlaskim jest najstarszą państwową stadniną koni w Polsce. Jak czytamy na stronie stadniny obecnie ma ona 16 stajni, przebywa w nich 295 koni czystej krwi oraz 700 sztuk bydła.

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
andrzejsebastiand
W normalny państwie niekompetentny polityczny aparatczyk nie byłby prezesem. Polecam zobaczyć wywiad z Ardanowskim w RMF gdy padały pytania o stratę stadniny, próbował zastraszyć Mazurka
search
To symbol dobrej zmiany, gigantyczne straty i zdychajace konie.
ravglowienka
Aż 700 partyjnych tam siedzi???
specjalnie_zarejestrowany2
Nie ma to nie ma, nie wierzycie pisowcom?
antybolszewik
A śledztwo odnośnie zarządzania za Treli do teraz się ciągnie. Dopóki prowadził stadninę to był prestiż, porządek i zyski. Od kilku lat jest niegospodarność, licha pasza i same straty
adamp222666
Mylisz pojęcia - to " kopalnia " miałaby stratę - a oni byliby ustawieni na 3 pokolenia do przodu / czyli brat z rodziną , zona z rodziną i dzieci naukę i kariere - za granica /
rimet1
To tyle samo co Trzaskowski dał TW "panna". Może o tym napiszecie.
krokus12
Te jełopy nawet w kopalni złota mieli by stratę

Powiązane: Stadnina koni w Janowie Podlaskim

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki