REKLAMA

Amazon wyprodukuje serial osadzony w świecie "Władcy Pierścieni"

2017-11-13 21:24
publikacja
2017-11-13 21:24

Amazon poinformował, że nabył prawa do wyprodukowania serialu telewizyjnego osadzonego w świecie "Władcy Pierścieni" J.R.R. Tolkiena. To kolejna po spin-offach "Gry o tron" HBO i "Wiedźminie" Netfliksa duża produkcja oparta na literaturze fantastycznej zapowiadana przez poważnego gracza na globalnym rynku rozrywki.

/ FORUM

Amazon wyprodukuje serial wraz z Tolkien Estate and Trust, HarperCollins i wytwórnią New Line Cinema należącą do Warner Bros i odpowiedzialną za sukces "Władcy Pierścieni".

"Władca Pierścieni" to fenomen kulturowy, który zawładnął wyobraźnią pokoleń fanów poprzez literaturę i film" - powiedziała Sharon Tal Yguado z Amazon Studios. Serial ma mieć kilka sezonów, a nabyte prawa dają także Amazonowi możliwość nakręcenia spin-offów. Akcja będzie się rozgrywać w Śródziemiu, przez wydarzeniami z trylogii J.R.R. Tolkiena.

"Zespół Amazona ma wyjątkowe pomysły, które przeniosą na ekrany wcześniej nieodkryte historie bazujące na oryginalnych pracach Tolkiena" - stwierdził Matt Galsor, reprezentujący Tolkien Estate and Trust i wydawnictwo HarperCollins.

Szczegóły umowy, na mocy której Amazon nabył prawa do serialu, nie są znane, podobnie jak data premiery. Nieoficjalnie mówi się, że spółka Jeffa Bezosa zapłaciła za prawa do ekranizacji 250 mln dolarów.

Na fali sukcesu "Gry o tron" kolejni producenci szykują seriale na podstawie powieści fantastycznych. W maju spółka Platige Image, której współwłaścicielem jest m.in. Tomasz Bagiński, poinformowała o podpisaniu wstępnej umowy z Netfliksem dotyczącej produkcji filmowej pt. "The Witcher".

Amazon od kilku lat rozwija internetową platformę streamingową Amazon Prime Video, dzięki której klienci mają dostęp do wielu seriali i filmów. Przed dwoma laty Amazon podpisał kontrakt opiewający na 250 mln dolarów z gwiazdami programu motoryzacyjnego "Top Gear" Jeremym Clarksonem, Jamesem Mayem i Richard Hammondem. W listopadzie 2016 r. na platformie Amazona zadebiutował ich nowy program - "The Grand Tour".

Kapitalizacja Amazona przekracza 540 mld dolarów, a jej główny akcjonariusz i prezes Jeff Bezos jest obecnie najbogatszym człowiekiem na świecie. Bloomberg szacuje jego majątek na 95,5 mld dolarów.

MKa

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki