REKLAMA
BADANIE

Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Krakowska ogłaszają nadzwyczajny tryb pracy

2020-03-16 13:40
publikacja
2020-03-16 13:40

Kolejne krakowskie uczelnie, w tym Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Krakowska, ogłosiły w poniedziałek wejście nadzwyczajny tryb pracy. Oznacza to, że oprócz odwołanych wykładów i zajęć, uczelnie ograniczają funkcjonowanie do niezbędnego minimum.

Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Krakowska ogłaszają nadzwyczajny tryb pracy
Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Krakowska ogłaszają nadzwyczajny tryb pracy
/ FORUM

W ubiegłym tygodniu AGH zakazała także – do 14 kwietnia – gromadzenia się na terenie Miasteczka Studenckiego, największego osiedla akademickiego w kraju.

W podpisanym w poniedziałek zarządzeniu o specjalnym trybie funkcjonowania AGH rektor tej uczelni prof. Tadeusz Słomka wprowadził m.in. zakaz osobistego odwiedzania bibliotek i biur administracyjnych; zdecydował, że organizacje uczelniane, m.in. koła naukowe i stowarzyszenia, nie mogą zwoływać spotkań.

Zgodnie z zarządzeniem kontakty służbowe pracowników AGH mają być ograniczone do telefonicznych lub internetowych. Rektor zobowiązał także nauczycieli akademickich do przygotowania materiałów dydaktycznych i udostępnienia ich drogą elektroniczną.

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki zakazała organizacji wszelkich zgromadzeń na terenie uczelni. Jedyną osobą upoważnioną do zwoływania spotkań jest rektor politechniki.

Zgodnie z zarządzeniem podpisanym przez rektora prof. Jana Kaziora, od poniedziałku do odwołania pracownicy PK zobowiązani są do pracy zdalnej, a w budynkach uczelni pracować mogą jedynie osoby zajmujące się ich ochroną, portierzy, pracownicy obsługi technicznej. W poszczególnych sekretariatach będą pełnione rotacyjne dyżury.

Od piątku nadzwyczajny tryb pracy obowiązuje na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Wcześniej uczelnie wstrzymały wymianę studentów, odwołały wykłady, zajęcia, konferencje naukowe.

Autorka: Beata Kołodziej

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki