8 sierpnia będzie można składać wnioski o kredyt „Mieszkanie dla młodych”

analityk Bankier.pl

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował komunikat o wznowieniu przyjmowania wniosków o dofinansowanie wkładu własnego. Środków jest jednak niewiele, a kredytobiorcy będą musieli się pośpieszyć.

Dzięki zmianie ustawy regulującej zasady działania programu „Mieszkanie dla młodych” w tym roku wyjątkowo kredytobiorcy będą mogli starać się o dofinansowanie również w sierpniu. Wszystko za sprawą odblokowania środków, które nie zostały wykorzystane w tegorocznej puli ze względu na wycofanie wniosków lub ich odrzucenie.

Czekający na dopłaty do wkładu własnego będą mogli złożyć wniosek od 8 sierpnia
Czekający na dopłaty do wkładu własnego będą mogli złożyć wniosek od 8 sierpnia (YAY Foto)

- Do rozdysponowania jest kwota ok. 67 mln zł. Zakładamy, że środki te wystarczą na dofinansowanie wkładu własnego dla ok. 2600 wnioskodawców - mówił Przemysław Osuch, zastępca dyrektora departamentu usług agencyjnych w BGK. Przedstawiciel banku wskazywał, że prawdopodobnie pula zostanie wyczerpana w ciągu 1-2 dni.

7 sierpnia Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował komunikat o wznowieniu przyjmowania wniosków. Oznacza to, że od 8 sierpnia będzie można starać się o dofinansowanie do wkładu własnego przy zaciąganiu kredytu na mieszkanie na rynku pierwotnym lub wtórnym.

Kredytobiorcy mogli już wcześniej podjąć pierwsze kroki i rozpocząć formalności związane z uzyskaniem kredytu. Niektóre banki dopuściły taką możliwość, z zastrzeżeniem, że zgodnie z ustawą złożenie wniosku kredytowego musi nastąpić razem ze złożeniem odpowiedniego dokumentu dotyczącego dopłaty, a więc możliwe będzie dopiero 8 sierpnia.

Bank Zachodni WBK, który przyjmował częściową dokumentację od kredytobiorców, nie był w stanie oszacować, jakim zainteresowaniem cieszyły się kredyty z dofinansowaniem. Jak poinformowało nas biuro prasowe, dokumenty nie były jeszcze rejestrowane w systemach instytucji, a kredytobiorcy oczekują na graniczną datę. Bank Millennium, również pozwalający rozpocząć procedurę przed 8 sierpnia, na pytanie Bankier.pl wskazał, że odnotował umiarkowane zainteresowanie klientów.

Michał Kisiel

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 11 antonicaracal

To wsparcie to pomoc niby dla młodych, a w rzeczywistości dla banksterów !
Słowem: CYRK made in San Ecobar !


! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl