REKLAMA

Złoty nie reaguje na harce polityków. Kurs euro stabilny

2020-09-21 09:32
publikacja
2020-09-21 09:32
fot. rsooll / Shutterstock

Wojna frakcji w koalicji rządzącej Polską póki co nie przełożyła się na notowania polskiego złotego. Kurs euro pozostał stabilny powyżej 4,45 zł, ale z rysującą się od kilku dni lekką tendencją wzrostową.

W mediach aż huczy od plotek o możliwym rozpadzie kolacji rządzącej, której frakcje nie mogą dogadać się w sprawie podziału politycznych łupów. Nawet jeśli w efekcie tych sporów doszłoby do przyspieszonych wyborów parlamentarnych, to raczej nie zmieniłyby polityki gospodarczej państwa.

/ Bankier.pl

Stąd też względny spokój na rynku złotego. O 9:32 kurs euro wynosił 4,4609 zł i był o pół grosza wyższy niż w piątek wieczorem. Jednakże od połowy września na parze euro-złoty da się zauważyć łagodną tendencję wzrostową, choć jeszcze nie doszło do próby wybicia lokalnego maksimum z początku miesiąca (4,47 zł).

Dość stabilny był kurs dolara amerykańskiego, który w poniedziałek rano kształtował się na poziomie 3,7698 zł, o ponad pół grosza wyżej niż przed weekendem. Za franka szwajcarskiego płacono  4,1420 zł, o 1,6 grosza więcej niż w piątek wieczorem. Funt brytyjski wyceniany był na 4,8714 zł, o niespełna 1,5 grosza wyżej niż przed weekendem.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
karbinadel
Ano właśnie zareagował, leci na psyk razem z Ziobrem
masekrut555
A co u nas nie leci na pysk?
karbinadel odpowiada masekrut555
Ceny?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki