REKLAMA

Złodziej boczku wędzonego wpadł w ręce policji

2021-02-28 06:00
publikacja
2021-02-28 06:00
fot. Foodio / Shutterstock

44-latka, który ukradł z przydomowej wędzarni ukradł boczek wartości ponad 500 zł, zatrzymała policja. "Policjanci traktują poważnie każde zgłoszenie bez względu na wartość czy rodzaj przedmiotu kradzieży" – podkreślił w piątek rzecznik bielskiej policji Roman Szybiak.

"44-latek z podbielskiego Jaworza w czwartek wieczorem wykorzystał moment nieuwagi gospodarza i ukradł ponad 20 uwędzonych już boczków. Krótko potem policjanci, którzy zajęli się sprawą, nieopodal miejsca kradzieży spotkali mężczyznę z podejrzanym pakunkiem. Okazało się, że to poszukiwany przez nich sprawca kradzieży. W torbie miał skradzione mięso" – zrelacjonował Szybiak.

Policjanci odzyskali boczek, którego wartość właściciel wycenił na ponad 500 zł. Niestety, jak się wyraził Szybiak, "z powodu niesanitarnego sposobu obchodzenia się z żywnością przez złodzieja", mięso nie nadawało się do zjedzenia.

"Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi mu kara nawet 5 lat więzienia" – powiedział rzecznik.

Roman Szybiak zaznaczył, że kradzież to jeden z najbardziej uciążliwych społecznie czynów zabronionych. "W opinii publicznej - nie wiadomo skąd - krąży pogląd, że policja nie ściga pewnych jej rodzajów z uwagi na tzw. niską szkodliwość społeczną czynu. W rzeczywistości stróże prawa przykładają dużo uwagi do każdego zgłoszenia, bez względu na wartość czy rodzaj przedmiotu kradzieży. Przekonał się o tym 44-letni jaworzanin, który wczoraj musiał obejść się smakiem" – wyjaśnił policjant. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
znawca_wszystkiego
Przecież nie ukradł milionów jak Szumowski i spółka żeby przymykać na to oko. Powinien być potraktowany z całą surowością prawa.
jas2
Też lubię boczek, ale go kupuję. Nie kradnę.
antybolszewik
Od boczku się zaczyna. Dobrze, że milicja czasem przetnie drogę kariery ambitnego kandydata do polityki
itso_nie_oddawaj_figur
nie nie to jakiś skandal Ci w rządzie tyle kradną i ich nikt nie ściga aaa tu głodnego człowieka chcą zamknąć na 5lat mam nadzieje ze sad będzie łaskawy
carlito1
Nie nie będzie ponieważ dla zwykłego człowieka machina ruszyła ! Kazdy jest równy wobec prawa! Kara musi być !

Ale jak ktoś przerąnie jednego czy dwa sasiny to już jest.." ale to nie tak...." Ale może on nie wiedział ze kradnie.... A właściwie to jak ukradł to już nie ma a jak nie ma to nie mógł
Nie nie będzie ponieważ dla zwykłego człowieka machina ruszyła ! Kazdy jest równy wobec prawa! Kara musi być !

Ale jak ktoś przerąnie jednego czy dwa sasiny to już jest.." ale to nie tak...." Ale może on nie wiedział ze kradnie.... A właściwie to jak ukradł to już nie ma a jak nie ma to nie mógł ukraść....
pilidzin
Co ja czytam na tym pudelku? Za 5 kg boczku 5 lat, za Zsasinowanie milionów order bohatera.
carlito1
Chwała "dzielnym" milicjantom. Ale czy takie artykuły powinny trafiać na portal "pudełek biznesu"?

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki