REKLAMA

Wzrasta ukraińska aktywność biznesowa w Polsce

2016-05-12 15:53
publikacja
2016-05-12 15:53

Ukraińskie firmy coraz chętniej działają w Polsce, ale coraz bardziej widoczna jest też działalność Ukraińców operujących na polskim rynku. Wzajemne stosunki ekonomiczne obu krajów są tematem czwartej edycji Międzynarodowego Forum "Dzień Ukraińskiego Biznesu" odbywającego się w Warszawie.

Wzrasta ukraińska aktywność biznesowa w Polsce / fot. stockyimages / YAY Foto

Jak mówi wiceprezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej Andrzej Drozd, obecność ukraińskich przedsiębiorców jest nieśmiała, ale coraz bardziej zauważalna - powstają kolejne knajpki, coraz więcej jest też ukraińskich towarów. Drozd dodaje, że to proces, który trwa i przyniesie bardziej odczuwalne efekty w przyszłości, na razie jednak potrzeba czasu, energii i spójnej polityki ze strony władz i organizacji związanych z biznesem.

Od kwietnia zarejestrowane jest także Zrzeszenie Ukraińskiego Biznesu w Polsce, mające ułatwiać wymianę informacji i wspierać działające w naszym kraju spółki. Prezesem Zrzeszenia jest Yaroslav Romanchuk, który mówi że celem jego organizacji jest ochrona praw i interesów ukraińskiego biznesu w Polsce, lobbing, wspieranie ukraińskich studentów oraz propoagowanie ukraińskiej kultury i tradycji.

Organizatorami IV Forum Międzynarodowego "Dzień Ukraińskiego Biznesu" są: Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Zrzeszenie Ukraińskiego Biznesu w Polsce, Międzynarodowe Centrum Prawnicze Eucon i Międzynarodowy Związek Audytorski. Konferencja odbywa się pod patronatem Ambasady RP w Kijowie i Ambasady Ukrainy w Polsce.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Przemysław Pawełek/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~polak2
co tam ukradną tu czyszczą ?
~bogus
Ukrainskie produkty zywnosciowe moim zdaniem nie sa smaczne. Slodycze to sam cukier bez smaku, a np halwa ze sloneczniowych nasion jest bardzo niesmaczna i wyglada nieapetycznie.
~bogdan
nalezy identyfikowac takie firmy i osoby aby naród wiedział

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki