REKLAMA

Wycofanie papierowych paragonów korzystne dla klientów?

2016-08-23 06:01
publikacja
2016-08-23 06:01
YAY Foto

Gubisz często sklepowe paragony? Już niedługo przestanie to być twoim problemem, dlatego że zostaną one zastąpione elektronicznymi. Konsumentom ułatwi to składanie reklamacji i monitorowanie swoich wydatków, państwu pomoże w walce z nieuczciwymi przedsiębiorcami.

Ministerstwo Rozwoju planuje wprowadzenie elektronicznych paragonów. Oznacza to, że konsumenci będą mogli otrzymywać dowody zakupów SMS-em, e-mailem czy też ściągać je po zalogowaniu się do odpowiedniego portalu. To duże udogodnienie dla klientów, ponieważ dostęp do elektronicznych paragonów będzie możliwy w każdej chwili - mówi serwisowi infoWire.pl Robert Łaniewski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego.

Projektowane zmiany mają oczywiście bardzo duże znaczenie także dla przedsiębiorców. Będą oni musieli używać urządzeń fiskalnych z tzw. modułem komunikacyjnym, który będzie przekazywał elektroniczne paragony do systemów Ministerstwa Finansów (MF). Co ważne, moduły te zostaną dostosowane do terminali płatniczych, więc sprzedawcy i usługodawcy nie będą mieli problemów z przyjmowaniem płatności bezgotówkowych.

Wprowadzenie elektronicznych paragonów ułatwi ponadto walkę z przedsiębiorcami działającymi w szarej strefie. Zmiany mają uszczelnić system. Przekazywane dane będą umożliwiały MF lepszy nadzór nad tym, co się dzieje w punktach handlowo-usługowych bez konieczności przeprowadzania fizycznych kontroli. Wystarczy, że będzie to sprawdzane w systemach Ministerstwa informuje ekspert.

Wymiana paragonów papierowych na cyfrowe ma nastąpić do końca przyszłego roku.

Źródło:
Tematy
Pakiet medyczny dla Ciebie za 45 zł. Rodzina 2+2 za 39,75 zł/os. Porównaj ceny »

Pakiet medyczny dla Ciebie za 45 zł. Rodzina 2+2 za 39,75 zł/os. Porównaj ceny »

Komentarze (42)

dodaj komentarz
~Elli
Massakrane inwigilacja na calego
~paragon
A co będzie jak internet pierdyknie. Chaos i brak możliwości wystawiania paragonu. I każdy sprzedawca będzie obowiązkowo musiał mieć internet i za niego płacić. Zarobią na tym tylko producenci kas i dostawcy internetu.
~Edek
Przecież już teraz jak brakuje prądu to się sklep zamyka...
~1984
Wiesz skoro Europejskie rządy zmierzają w kierunku społeczeństwa bezgotówkowego to wyobraź sobie sytuację: nie ma prądu - nie kupisz chleba. Przecież to absurd. A jak będzie kryzys finansowy to blokada kont i od każdego po połowie z rachunku. To narzędzie do kontroli.
~paragon
Lepiej nie podawać numeru telefonu i meila. Bo to będzie inwigilacja przez US. To tylko pogorszy sprawę bo za każdym razem trzeba podawać sprzedawcy swoje dane lub jakieś numery , albo kartę zakupową aby otrzymać paragon elektroniczny.
~endi
A co z osobami nie posiadającymi telefonów ani dostępu do internetu ? czy im Ministerstwo podaruje je ? W jaki sposób robiąc zakupy pełnego wózka z licznymi promocjami minus X % mam mieć pewność że kasjerka nie nabiła danego produktu 2X lub pominęła bonifikatę ? na papierze to widzę oszustwo a tu jeśli nie mam dostępu A co z osobami nie posiadającymi telefonów ani dostępu do internetu ? czy im Ministerstwo podaruje je ? W jaki sposób robiąc zakupy pełnego wózka z licznymi promocjami minus X % mam mieć pewność że kasjerka nie nabiła danego produktu 2X lub pominęła bonifikatę ? na papierze to widzę oszustwo a tu jeśli nie mam dostępu do mediów elektronicznych nic nie widzę . Chory pomysł i tyle
~jaroslaw_smolenski
Rządu to nie obchodzi czy ktoś cię oszuka, rząd obchodzi na co wydajesz swoje pieniądze i ile ich wydajesz.
~Zigi
Kolejny sposób inwigilacji. Jak dostajesz sms-y z paragonem choćby US sprawdzi czy nie za wiele wydajesz. A jak wyjdzie że za wiele w stosunku do dochodów - wizyta zapewniona.
~xxx
W końcu jakiś super pomysł !!!
Dodatkowo ten sposób chroni środowisko (nie trzeba zbierać jakiś "głupich" świstków. Mogliby też stworzyć także jakiś program dla gospodarstw domowych w którym to można by monitorować wszystkie wydatki i w ten sposób regulować domowy budżet, opcja wyboru programów lojalnościowych
W końcu jakiś super pomysł !!!
Dodatkowo ten sposób chroni środowisko (nie trzeba zbierać jakiś "głupich" świstków. Mogliby też stworzyć także jakiś program dla gospodarstw domowych w którym to można by monitorować wszystkie wydatki i w ten sposób regulować domowy budżet, opcja wyboru programów lojalnościowych itd.
Wszystko z komputera...
~Gazda
Był taki kraj gdzie monitorowano wyjazd do sąsiedniego miasta...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki