Wycofanie papierowych paragonów korzystne dla klientów?

Gubisz często sklepowe paragony? Już niedługo przestanie to być twoim problemem, dlatego że zostaną one zastąpione elektronicznymi. Konsumentom ułatwi to składanie reklamacji i monitorowanie swoich wydatków, państwu pomoże w walce z nieuczciwymi przedsiębiorcami.

Ministerstwo Rozwoju planuje wprowadzenie elektronicznych paragonów. Oznacza to, że konsumenci będą mogli otrzymywać dowody zakupów SMS-em, e-mailem czy też ściągać je po zalogowaniu się do odpowiedniego portalu. To duże udogodnienie dla klientów, ponieważ dostęp do elektronicznych paragonów będzie możliwy w każdej chwili - mówi serwisowi infoWire.pl Robert Łaniewski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego.

Projektowane zmiany mają oczywiście bardzo duże znaczenie także dla przedsiębiorców. Będą oni musieli używać urządzeń fiskalnych z tzw. modułem komunikacyjnym, który będzie przekazywał elektroniczne paragony do systemów Ministerstwa Finansów (MF). Co ważne, moduły te zostaną dostosowane do terminali płatniczych, więc sprzedawcy i usługodawcy nie będą mieli problemów z przyjmowaniem płatności bezgotówkowych.

Wprowadzenie elektronicznych paragonów ułatwi ponadto walkę z przedsiębiorcami działającymi w szarej strefie. Zmiany mają uszczelnić system. Przekazywane dane będą umożliwiały MF lepszy nadzór nad tym, co się dzieje w punktach handlowo-usługowych bez konieczności przeprowadzania fizycznych kontroli. Wystarczy, że będzie to sprawdzane w systemach Ministerstwa informuje ekspert.

Wymiana paragonów papierowych na cyfrowe ma nastąpić do końca przyszłego roku.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~Elli

Massakrane inwigilacja na calego

! Odpowiedz
0 16 ~paragon

A co będzie jak internet pierdyknie. Chaos i brak możliwości wystawiania paragonu. I każdy sprzedawca będzie obowiązkowo musiał mieć internet i za niego płacić. Zarobią na tym tylko producenci kas i dostawcy internetu.

! Odpowiedz
2 3 ~Edek

Przecież już teraz jak brakuje prądu to się sklep zamyka...

! Odpowiedz
0 17 ~1984

Wiesz skoro Europejskie rządy zmierzają w kierunku społeczeństwa bezgotówkowego to wyobraź sobie sytuację: nie ma prądu - nie kupisz chleba. Przecież to absurd. A jak będzie kryzys finansowy to blokada kont i od każdego po połowie z rachunku. To narzędzie do kontroli.

! Odpowiedz
1 11 ~paragon

Lepiej nie podawać numeru telefonu i meila. Bo to będzie inwigilacja przez US. To tylko pogorszy sprawę bo za każdym razem trzeba podawać sprzedawcy swoje dane lub jakieś numery , albo kartę zakupową aby otrzymać paragon elektroniczny.

! Odpowiedz
2 15 ~endi

A co z osobami nie posiadającymi telefonów ani dostępu do internetu ? czy im Ministerstwo podaruje je ? W jaki sposób robiąc zakupy pełnego wózka z licznymi promocjami minus X % mam mieć pewność że kasjerka nie nabiła danego produktu 2X lub pominęła bonifikatę ? na papierze to widzę oszustwo a tu jeśli nie mam dostępu do mediów elektronicznych nic nie widzę . Chory pomysł i tyle

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 13 ~jaroslaw_smolenski

Rządu to nie obchodzi czy ktoś cię oszuka, rząd obchodzi na co wydajesz swoje pieniądze i ile ich wydajesz.

! Odpowiedz
2 25 ~Zigi

Kolejny sposób inwigilacji. Jak dostajesz sms-y z paragonem choćby US sprawdzi czy nie za wiele wydajesz. A jak wyjdzie że za wiele w stosunku do dochodów - wizyta zapewniona.

! Odpowiedz
42 4 ~xxx

W końcu jakiś super pomysł !!!
Dodatkowo ten sposób chroni środowisko (nie trzeba zbierać jakiś "głupich" świstków. Mogliby też stworzyć także jakiś program dla gospodarstw domowych w którym to można by monitorować wszystkie wydatki i w ten sposób regulować domowy budżet, opcja wyboru programów lojalnościowych itd.
Wszystko z komputera...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 13 ~Gazda

Był taki kraj gdzie monitorowano wyjazd do sąsiedniego miasta...

! Odpowiedz