REKLAMA

Włoska Konfederacja Przemysłowców za obowiązkiem szczepień dla pracowników fabryk

2021-07-20 14:49
publikacja
2021-07-20 14:49
Włoska Konfederacja Przemysłowców za obowiązkiem szczepień dla pracowników fabryk
Włoska Konfederacja Przemysłowców za obowiązkiem szczepień dla pracowników fabryk
fot. Blue Planet Studio / / Shutterstock

Szokująca propozycja - tak włoskie media podsumowały we wtorek pomysł krajowej konfederacji przemysłowców Confindustria, by wprowadzić obowiązek szczepień przeciw COVID-19 w fabrykach. Brak szczepień może oznaczać brak pracy i pensji - grozi kierownictwo federacji.

W opublikowanym przez prasę liście dyrektor generalna Confindustrii Francesca Mariotti przedstawiła pomysł surowego rozwiązania, któremu - jak wyjaśnia - przyświeca troska o bezpieczeństwo sanitarne w pracy.

"W ostatnich dniach notuje się wzrost liczby zakażeń, powiązany z szerzeniem się we Włoszech i w całej Europie szczególnie agresywnych wariantów wirusa" - podkreśliła.

Dlatego - dodała - kluczową rolę odgrywają kroki mające na celu jego zatrzymanie, w tym na pierwszym miejscu szczepienia. Tylko w ten sposób - zaznaczyła - można będzie uniknąć ponownego wprowadzenia przepisów "ograniczających wolność osobistą i działalność gospodarczą".

Mariotti wyjaśniła następnie, że mimo zaawansowanej kampanii szczepień wiele firm i fabryk informuje o wysokim odsetku pracowników, którzy postanowili nie szczepić się przeciw COVID-19, narażając na ryzyko zakażenia koronawirusem zarówno siebie, jak i inne osoby w miejscu pracy.

Dlatego "Confindustria zaproponowała rozszerzenie użycia przepustki COVID-19 jako warunku wstępu do miejsca pracy" - wyjaśniła Mariotti. Dyrektor generalna konfederacji przemysłowców zadeklarowała zarazem zamiar przeprowadzenia rozmów z rządem na temat prawnych rozwiązań w tej kwestii.

Według tej propozycji jeśli pracownik odmówi poddania się szczepieniu, pracodawca mógłby odmówić mu prawa wstępu do miejsca pracy i zawiesić wypłatę zarobków.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Komentarze (19)

dodaj komentarz
qonradx
Nie rozumiem tego Atawistycznego lęku zaszczepionych przed niezaszczepionymi? Myslałem ze ludzie szczepią się po to, zeby nie obawiac się zarazenia a tutaj widze jest zuepłnie na odwrót XD Naprawdę nie wiem kto tu jest bardzioej walnięty. Zaszczepieni czy nie? Zaszczepiłem sie więc boją się niezaszczepionych? XD
kenn
Bo chodzi o zaszczepienie propagandą. Pokażą kilku kupionych "speców" i "naukowców", którzy następnie szczepią ludzi mentalnie - nawet sprzecznymi stwierdzeniami.

Najpierw wmówili, że są wirusy, potem że są fale, potem że są szczepionki, potem że są bezpieczni, a potem że są następne
Bo chodzi o zaszczepienie propagandą. Pokażą kilku kupionych "speców" i "naukowców", którzy następnie szczepią ludzi mentalnie - nawet sprzecznymi stwierdzeniami.

Najpierw wmówili, że są wirusy, potem że są fale, potem że są szczepionki, potem że są bezpieczni, a potem że są następne fale. :) I tak w kółko... i ludzie się jeszcze nie połapali przy już n-tej fali :P
mikroprzedsiebiorca
Włosi niczego się nie nauczyli, przypomnę, że Faszyzm włoski polegał na podziale ludzi ze względu na narodowość. Nazizm niemiecki dzielił na rasy, a komunizm rosyjski dzielił na klasę robotniczną i burżuazję. To teraz mamy podział na zaszczepionych i niezaszczepionych. Niezaszczepionych będziemy zwalniać z pracy?Włosi niczego się nie nauczyli, przypomnę, że Faszyzm włoski polegał na podziale ludzi ze względu na narodowość. Nazizm niemiecki dzielił na rasy, a komunizm rosyjski dzielił na klasę robotniczną i burżuazję. To teraz mamy podział na zaszczepionych i niezaszczepionych. Niezaszczepionych będziemy zwalniać z pracy? Co dalej może utworzenie getta?
kenn
"Co dalej może utworzenie getta?"
- tak, nieoficjalnie jest taki plan właśnie
chudy_january
czy włoscy przedsiębiorcy zakażą sprzedaży swoich produktów osobom niezaszczepionym ?
carlito1
Hehehe. Propaganda której nawet sam kim by się nie powstydzil......procodwacy chcą szczepień, procodwacy chcą wyzszych podatków, pracodawcy chcą lockdałnu.....
konik_garbusek
Koniec antyszczepionkowej histerii jest bliski - po prostu wkrótce wszyscy zostaną zmuszeni do szczepionki, to kwestia pół roku i jednej większej fali zakażen. Budzety panstwa nie przetrzymają kolejnych lockdownow i masowej bomby długu, czy się to komu podoba czy nie. Przykre to, ale tak będzie, niestety.
1984
Jak widzę bycie statystą w filmie Szulkina bardzo Ci pasuje. Tam też namawiali aby "DOBROWOLNIE oddawać krew dla Marsjan. Marsjanie to nasi przyjaciele! Kto nie odda krwi nie może pracować..." Jest też inna analogia. Niewiele zdradzę gdy powiem, że wszystko co w filmie "Wojna światów" mówiły media Jak widzę bycie statystą w filmie Szulkina bardzo Ci pasuje. Tam też namawiali aby "DOBROWOLNIE oddawać krew dla Marsjan. Marsjanie to nasi przyjaciele! Kto nie odda krwi nie może pracować..." Jest też inna analogia. Niewiele zdradzę gdy powiem, że wszystko co w filmie "Wojna światów" mówiły media to jedna wielka fikcja. Od początku do końca przekaz był ustawiony tak aby wspierać czyjeś interesy. Nie wiadomo czyje, z pewnościa nie Marsjan dla których "dobrowolnie" oddawano krew. To był tylko i wyłacznie pretekst.
Wygląda podobnie jak z tą dobrowolną szczepionką? Nieprzypadkowo!
mikroprzedsiebiorca
Lockdowny to głupota. To, że państwa nie przetrzymają kolejnych to wina rządzących, a nie tych niezaszczepionych. W stanach udowodniono, że ani lockdown, ani maseczki nie zmniejszają transmisji wirusa. Powiem więcej, przez lockdown, a nie wirusa zmarło znacznie więcej osób niż normalnie, a Polska miała najwięcej w Lockdowny to głupota. To, że państwa nie przetrzymają kolejnych to wina rządzących, a nie tych niezaszczepionych. W stanach udowodniono, że ani lockdown, ani maseczki nie zmniejszają transmisji wirusa. Powiem więcej, przez lockdown, a nie wirusa zmarło znacznie więcej osób niż normalnie, a Polska miała najwięcej w europie zgonów nadmiarowych.
trollmaster odpowiada mikroprzedsiebiorca
2 na świecie, zaraz po Czechach.

Największy sukces tego rządu zagłady narodowej.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki