REKLAMA

W zakładach Wieltonu w Wieluniu 64 przypadki koronawirusa, produkcja odbywa się normalnie

2020-08-25 12:02
publikacja
2020-08-25 12:02
Wielton

W zakładach Wieltonu w Wieluniu obecnie są 64 przypadki koronawirusa, 108 osób przebywa na kwarantannie, 81 osób wyzdrowiało - poinformował PAP Biznes wiceprezes Wieltonu Piotr Kuś. Dodał, że produkcja w wieluńskich zakładach, po tygodniowej przerwie technicznej, została wznowiona i odbywa się normalnie.

Na początku sierpnia spółka informowała o 48 przypadkach koronawirusa w zakładach Wieltonu w Wieluniu. W dniach 10-15 sierpnia nastąpiła rutynowa, wakacyjna przerwa produkcyjna.

"W zakładach Wielton w Wieluniu wznowiliśmy produkcję po planowanej przerwie technicznej. Pracujemy obecnie w pełnym wymiarze, z zachowaniem ścisłych zasad bezpieczeństwa. Mając na uwadze sytuację epidemiologiczną w naszym powiecie oraz zakwalifikowanie powiatu wieluńskiego do tzw. czerwonej strefy, podjęliśmy w ostatnim czasie zdecydowane działania w celu zapobiegania dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w zakładach w Wieluniu. Łącznie od początku pandemii przeprowadzono 1.875 testów przesiewowych pracowników, które były finansowane ze środków województwa łódzkiego przy wsparciu Starostwa Powiatowego oraz ze środków własnych Wieltonu. Do wykonywania swoich obowiązków w działach produkcyjnych i okołoprodukcyjnych mogą powrócić wyłącznie osoby, które otrzymały negatywny wynik testu na COVID-19" - powiedział wiceprezes.

"Dzięki szeroko zakrojonej akcji przesiewowej wiemy, że obecnie liczba osób zarażonych w naszej załodze spada. Spośród ponad 1.700 wszystkich pracowników zakładów Wielton w Wieluniu, mamy obecnie 64 aktywne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2, co stanowi zaledwie 3,8 proc. ogólnej liczby zatrudnionych. Z kolei 108 naszych pracowników przebywa na kwarantannie. Łączna liczba ozdrowieńców to 81 osób. Zmniejszające się grono osób zarażonych i odizolowanych, które nie mogą wykonywać swoich obowiązków, pozwala na stabilne funkcjonowanie zakładów - produkcja, zamówienia i odbiory są stale realizowane" - dodał.

Kuś poinformował, że obecna sytuacja epidemiologiczna nie wpłynęła negatywnie również na łańcuch dostaw.

"Wszystkie komponenty i materiały niezbędne do produkcji są dostarczane na bieżąco, przy optymalnym wykorzystaniu poziomu magazynu. Zakłady Wielton w Wieluniu bez przeszkód współpracują z pozostałymi efektywnie funkcjonującymi podmiotami Grupy Wielton. Posiadamy portfel zamówień, który możemy z powodzeniem sprawnie realizować, dostosowując organizację pracy do sytuacji epidemiologicznej, przestrzegając rygorystycznych zasad bezpieczeństwa i korzystając z pozytywnych efektów prac modernizacyjnych przeprowadzonych w ostatnich miesiącach w zakładach w Wieluniu" - powiedział.

Powiat wieluński jest jednym z powiatów, które znalazł się w sierpniu w tzw. czerwonej strefie w związku z dużym wzrostem zachorowań na koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło w sierpniu dodatkowe obostrzenia dla tych powiatów.

Wielton zajmuje się produkcją naczep, przyczep i zabudów. W skład grupy, oprócz zakładów w Wieluniu, wchodzi m.in. producent naczep i przyczep do ciężarówek Fruehauf we Francji, niemiecki producent wywrotek i pojazdów specjalistycznych Langendorf oraz montownia Wielton Russia i włoska Viberti Rimorchi. Od września 2018 roku do grupy dołączył także producent naczep na rynku brytyjskim Lawrence David.(PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki