REKLAMA
WEBINAR

UF Games nie widzi zagrożeń na '23 i podtrzymuje plany dywidendowe

2022-12-05 15:30
publikacja
2022-12-05 15:30

UF Games patrzy pozytywnie na następne miesiące i 2023 rok - poinformował PAP Biznes członek zarządu spółki i prezes Forever Entertainment, Zbigniew Dębicki. Wyjaśnił, że UF Games rozlicza się w euro i dolarach, co w obliczu słabego złotego, jest dla spółki korzystne. Podtrzymał plany dotyczące wypłaty dywidendy. Dodał, że zespół deweloperski ma obecnie skupiać się na jednym tytule rocznie.

UF Games nie widzi zagrożeń na '23 i podtrzymuje plany dywidendowe
UF Games nie widzi zagrożeń na '23 i podtrzymuje plany dywidendowe
fot. TexBr / / Shutterstock

Spółka UF Games została założona w lipcu 2018 r. przez Ultimate Games i Forever Entertainment, niezależnego wydawcę gier na konsole Nintendo Switch, specjalizującego się m.in. w portingu tytułów na tę konsolę.

"Patrzymy pozytywnie na obecną sytuację związaną z wahaniami walut. My rozliczamy się w euro i dolarach, więc dla nas słaby złoty, to bardzo dobra informacja. W sytuacji, w której chwiały się notowania złotego osiągaliśmy dodatkowe przychody" - powiedział PAP Biznes członek zarządu spółki UF Games i prezes Forever Entertainment Zbigniew Dębicki.

"Nie widzimy wielkich zagrożeń, po prostu będziemy realizowali (w UF Games - przyp. PAP), to co do tej pory. Uruchamiamy również dodatkową odnogę, która sprawdza się w Forever Entertainment, czyli produkcję remake'ów, które z kolei minimalizują ewentualne ryzyka związane z tworzeniem autorskiego IP i pozwalają pozyskać bazy odbiorców, którzy chętnie zagraliby ponownie w taką produkcję" - dodał.

Dębicki w trakcie prezentacji podczas debiutu UF Games na rynku NewConnect, podtrzymał plany dotyczące wypłaty dywidendy. Spółka w maju wypłaciła dywidendę w kwocie 1.035.000,00 zł.

"Od początku założenie było takie, aby UF Games był spółką dywidendową i ten pomysł chcemy kontynuować. Spółka dalej przy bardzo niskich kosztach generuje stabilne przychody. Sprawdziło się to trzy razy, więc mamy nadzieję, że sprawdzi się to czwarty raz" - powiedział PAP Biznes.

W 2021 roku UF Games utworzyło zespół deweloperski, który ma produkować gry własne, na zlecenie innych podmiotów oraz tworzyć remake’i kultowych gier.

"Aktualnie chcemy, żeby nasz zespół deweloperski dostarczał nam jeden tytuł rocznie, ale z biegiem czasu będziemy oczekiwać, że będzie on w stanie pracować nad kilkoma tytułami na raz" - powiedział.

"Pierwszy tytuł czyli 'Ancient Farm' już został zapowiedziany i dostał się do globalnej wishlisty na Steam. To będzie pierwszy pełnoprawny tytuł UF Games. Chcemy, żeby rozwój zespołu był zrównoważony i adekwatny do osiąganych przez spółkę przychodów" - dodał.

Kurs akcji UF Games spadł w debiucie na NewConnect o 20,1 proc. do 5,8 zł. (PAP Biznes)

mcb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki