REKLAMA
WAŻNE

Tu kryptowaluty się przyjęły. Na czele listy sąsiad Polski

2020-09-09 09:43
publikacja
2020-09-09 09:43
Tu kryptowaluty się przyjęły. Na czele listy sąsiad Polski
Tu kryptowaluty się przyjęły. Na czele listy sąsiad Polski
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Firma Chainalysis sprawdziła, w których krajach z kryptowalut najczęściej korzystają zwykli użytkownicy. W pierwszej dziesiątce znalazły się tylko dwie wielkie gospodarki, a na czele zestawienia króluje Ukraina.

Najstarsza kryptowaluta, bitcoin, miała w zamyśle swojego twórcy być elektronicznym odpowiednikiem gotówki w połączonym siecią świecie. Dalsza historia tego zjawiska rozwijała się jednak dwutorowo – z jednej strony powstały rynki, na których obraca się walutami na wielką skalę, a z drugiej stopniowo innowacja akceptowana jest przez „zwykłych” użytkowników.

Firma Chainalysis postanowiła sprawdzić ten drugi aspekt popularności kryptowalut, tworząc Global Crypto Adoption Index. „Naszym zamiarem jest sprawdzić, w których krajach najwięcej rezydentów przeniosło do kryptowalut największą część swoich aktywów finansowych”, wyjaśnia firma opisując wskaźnik.

Indeks bierze pod uwagę wielkość populacji danego kraju, rozmiary gospodarki oraz wybrane wskaźniki transakcji odbywających się w rozproszonych rejestrach związanych z kryptowalutami uzupełnione obrotami na giełdach.

Spośród 154 przeanalizowanych państw najwyższy wskaźnik uzyskano w przypadku Ukrainy. W pierwszej trójce znalazły się Rosja oraz Wenezuela. Dopiero na czwartym miejscu wskazano Chiny, a na szóstym Stany Zjednoczone. Są to także jedyni przedstawiciele tzw. rozwiniętych gospodarek w pierwszej dziesiątce.

Top 10 krajów z najwyższą wartością Global Crypto Adoption Index prezentuje się następująco:

  1. Ukraina,
  2. Rosja,
  3. Wenezuela,
  4. Chiny,
  5. Kenia,
  6. USA,
  7. RPA,
  8. Nigeria,
  9. Kolumbia,
  10. Wietnam.

Chainalysis zwraca uwagę, że Wenezuela jest krajem, w którym wystąpiły warunki sprzyjające praktycznemu zastosowaniu kryptowalut na co dzień. Obywatele Wenezueli używają ich, poszukując sposobu poradzenia sobie z niestabilnością warunków gospodarczych i siły nabywczej oficjalnego pieniądza.

MK

Źródło:
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (30)

dodaj komentarz
znawca_wszystkiego
Kryptowaluty przyjęły się tam gdzie USA sztucznie zaniża kurs lokalnej waluty.
xiven
bankier powinien zatrudnić kogoś do pisania o kryptowalutach, to rynek na tyle istotny że powiny być wzmianki o nowych projektach na równo często co o rekordach na złocie i akcjach
ractaros96
Są już od tego inne strony branżowe, jak np. bithub.pl albo bitcoin.pl
krypto_trader
Kryptowaluty to przyszłość finansów. Polecam wcześniej zajrzeć do świetnej książki ze stronki TwojBitcoin.pl
Zysk kilkaset procent w skali roku to nic nadzwyczajnego w tej branży
xiven
strata -98% też nie jest niczym nadzwyczajnym w tej branży
ractaros96 odpowiada xiven
Jakby Bitcoin spadł o 98 procent, to bym dopiero mógł dużo kupić. A tak na poważnie, pamiętam czasy jak wchodziłem w Bitcoina i kosztował tylko 2 tysiące złotych. Gdybym nie bawił się w rzeczy przez które straciłem część kryptowaluty, to miałbym dzisiaj więcej niż zarobiłem w normalnej pracy przez ostatnie 3 Jakby Bitcoin spadł o 98 procent, to bym dopiero mógł dużo kupić. A tak na poważnie, pamiętam czasy jak wchodziłem w Bitcoina i kosztował tylko 2 tysiące złotych. Gdybym nie bawił się w rzeczy przez które straciłem część kryptowaluty, to miałbym dzisiaj więcej niż zarobiłem w normalnej pracy przez ostatnie 3 lata. Byłem bardzo niecierpliwym, początkującym inwestorem i na siłę szukałem sposobów na pomnażanie Bitcoina, zamiast po prostu go trzymać w portfelu i czekać. Zyskałem doświadczenie na przyszłość, ale błędy zrobiłem. Cierpliwość jest cnotą w świecie kryptowalut.
zops
Chochliki chodzą po sieci... Nie Ukraina a Księstwo Dubaju!!! Na pierwszym miejscu.
zops
Niemcy często twierdzą że Trump nie jest człowiekiem o zdrowych zmysłach. ... Dlaczego Trump tak żartuje online o mnie? Miałbym pretendować nawet do Korony Dubaju w przyszłości? Dlaczego? >>>>> wells24.com
ractaros96
Bitcoina będzie ostatecznie 21 mln jednostek i ani jednej więcej. Kryptowaluta kryptowalucie nierówna, każda może mieć z góry ograniczoną ilość, albo nie. Przynajmniej w odróżnieniu od tradycyjnych walut, kryptowaluty w ogóle pozwalają na taką dowolność. Nie ma żadnej tradycyjnej waluty na świecie, której by się Bitcoina będzie ostatecznie 21 mln jednostek i ani jednej więcej. Kryptowaluta kryptowalucie nierówna, każda może mieć z góry ograniczoną ilość, albo nie. Przynajmniej w odróżnieniu od tradycyjnych walut, kryptowaluty w ogóle pozwalają na taką dowolność. Nie ma żadnej tradycyjnej waluty na świecie, której by się nie drukowało. Taka ciekawostka.
sel
W największe g się pchają sami ..nic dziwnego że coraz gorzej..mają.

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki