Szydło: Chcemy nowoczesnej, tradycyjnej, wiernej i polskiej wsi

2016-11-13 15:29
publikacja
2016-11-13 15:29
fot. P. Tracz / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Chcemy, żeby polska wieś żyła wartościami, które tutaj są ciągle żywe: rodzina, ojczyzna, wiara, tradycja, ale też i nowoczesność. Chcemy nowoczesnej, tradycyjnej i wiernej polskiej wsi - mówiła w niedzielę podczas Zgromadzenia Wsi Polskiej premier Beata Szydło.

/ fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl

Zgromadzenie odbywa się w Wojniczu (woj. małopolskie), nieopodal miejsca narodzin przedwojennego premiera i polityka PSL Wincentego Witosa (Wierzchosławice - PAP).

"Chcemy, żeby polska wieś stała wartościami, które tutaj są ciągle żywe: rodzina, ojczyzna, wiara, tradycja, ale też i nowoczesność. Chcemy nowoczesnej, tradycyjnej i wiernej polskiej wsi" - powiedziała Szydło.

"Konsekwentnie i ze spokojem przeprowadzimy wszystkie te zmiany, których wy oczekujecie. Nie zejdziemy z drogi reform, a każdego, kto chce dobra dla polskiej wsi, rozwoju polskiej wsi, zapraszamy do współpracy. Dla nas rozwój polskiej wsi, godne życie Polaków, zwykłych obywateli na wsi jest najwyższym priorytetem" - dodała.

Szydło podkreśliła, że u podstaw programu PiS legło założenie "wyrównywania szans, sprawiedliwości społecznej, dostrzegania każdego obywatela".

"Zajęliśmy się sprawami zwykłych obywateli, zajęliśmy się sprawami Polaków, naszymi sprawami. Tymi sprawami, którymi nie zajęła się zajęta sobą opozycja, wtedy, kiedy rządziła i która nie chce się (nimi - PAP) zajmować również teraz" - powiedziała premier.

Rząd PiS skierował wieś na realną drogę rozwoju

Premier podziękowała rolnikom za wspieranie PiS podczas kampanii wyborczej i za to, że dzięki wsi jej partia wygrała wybory.

"Ja winna jestem podziękowania za ten rok, kiedy wspieracie nas w naszych rządach (...) mamy tę siłę, by pokonywać kolejne trudności, nie dawać się tym, którzy robią wszystko, by Polsce nie wiodło się dobrze, ale wiemy, że wy za nami stoicie" - mówiła szefowa rządu do zgromadzonych.

Polska wieś jest miejscem, gdzie w szczególny sposób jest pielęgnowana polskość. Tutaj słowa "Bóg-Honor-Ojczyzna" są ciągle filarami codziennego życia i na każdym kroku to odczuwamy. I każdy, kto zna i rozumie polską wieś wie jak wielki trud każdego dnia podejmujecie, bo nam wszystkie Polakom zapewnić nie tylko dobrobyt, ale także tą gwarancję polskości, o która teraz musimy się coraz bardziej upominać" - podkreśliła Szydło.

Mówiła, że dzięki wartością pielęgnowanym na polskiej wsi "Polska będzie silnym, ważnym państwem na mapie Europy i świata". PiS szło do wyborów mówiąc, że każdy człowiek ma mieć równe szanse i musi być doceniony, rząd PiS od pierwszego dnia swojej pracy jest wierny tym zobowiązaniom - dodała.

(PAP)

krm/ mhr/ awy/ jbr/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~aa
Wiernej jak pies. Przywiązany do pilota, szczekajacy na każdego ale bezsilny wobec intruza
~wkk
Czy ta pani moze od czasu do czasu powiedziec cos madrego-przeciez jest podobno premierem panstwa?
~Robert
Chcemy nowoczesnej i tradycyjnej wsi...to nie możliwe te pojęcia nawzajem wykluczają się ,podobnie jak Morawiecki mówi o oszczędnościach i inwestycjach ,a PiS rozdaje pieniądze na prawo i lewo,bardziej na prawo
~JASNOWIDZ
Puste frazesy pni od szopek i wora pustych obietnic .Im ich więcej tym więcej rozczarowanych rządami TYCH CO NAWET KOŃSKIE ŻŁOBY Z ROZPEDU OBOK STOŁKOW I KORYT POBSADZALI.

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki